Kiedy chwyta nas mały głód – kilka zdrowych przekąsek, po które warto sięgnąć.

No Comments on Kiedy chwyta nas mały głód – kilka zdrowych przekąsek, po które warto sięgnąć.

PodjadanieNajprawdopodobniej każdy zna pojęcie tak zwanego małego głodu – natarczywa chęć przekąszenia czegoś towarzyszy niejednej osobie, często skutkując spożyciem niezdrowych produktów.

Wobec podobnej potrzeby warto rozważyć kilka propozycji zdrowych i wartościowych pod względem odżywczym przekąsek, które zawsze należy mieć pod ręką.

Orzechy i bakalie

Najpopularniejszym skojarzeniem w odniesieniu do wspomnianych zdrowych przekąsek wydają się rozmaite mieszanki orzechów oraz suszonych owoców. Wydają się one korzystniejszą alternatywą dla chipsów i innych chrupiących dodatków, które ciesząc się dużą sympatią, nie posiadają żadnych wartościowych elementów.

Mieszankę orzechową lub bakaliową można przygotować samodzielnie lub nabyć w sklepie. Optymalnie skomponowana przekąska zapewni podaż witamin i minerałów, będąc jednocześnie sycącym sposobem na zlikwidowanie uczucia głodu. Co ważne, podobną przekąskę można mieć zawsze przy sobie, gdyż niewielka torebeczka okazuje się wyjątkowo poręczna.

Orzechy włoskie

Dodatkowo bakalie cechują się przyjemnym, słodkim smakiem co sprawia, że stają się one skuteczną alternatywą dla wysokokalorycznych słodyczy.

Świeże owoce w naturalnej formie

Warto pamiętać, że owocowe przekąski z pewnością przyczynią się do zachowania zdrowia – dostarczają bowiem sporej ilości witamin, będąc jednocześnie składnikiem urozmaicającym codzienną dietę. Kiedy więc pojawia się uczucie głodu pomiędzy posiłkami, warto sięgnąć po ulubiony owoc w jego świeżej i naturalnej postaci.

 

Pełnoziarniste batony i ciastka zbożowe

Kolejną propozycją dla osób, które preferują zdrowe przekąski okazują się słodycze o obniżonej zawartości cukrów – zbożowe batony i ciasteczka są wyjątkowo sycące. Warto wybierać te, które cechują się obniżoną zawartością węglowodanów, gdyż zbyt duża ilość cukrów wpływa na powstawanie nadwagi i nie jest korzystna dla zdrowia.

Najlepsze stają się więc batony pełnoziarniste, zawierające zboża i słodzone suszonymi owocami oraz miodem. Podobna przekąska dostarczy organizmowi energii, niwelując jednocześnie odczucie głodu.

Soki owocowe i warzywnesoki warzywne

Wobec głodu, odczuwalnego pomiędzy posiłkami warto pamiętać o świeżych sokach owocowych i warzywnych – są one wyjątkowo sycące i niezaprzeczalnie zdrowe, przyczyniając się do utrzymania optymalnego poziomu witamin w ludzkim organizmie.

Najkorzystniejszą propozycją stają się soki spożywane bezpośrednio po wyciśnięciu, gdyż zawierają one najwięcej składników odżywczych. Lepiej zrezygnować z soków w kartonach, a podczas ich ewentualnego zakupu warto weryfikować faktyczny skład i realną zawartość owoców.

Reasumując, można uznać, że istnieje wiele alternatyw, umożliwiających zaspokojenie tak zwanego małego głodu. Nasycenie zdrowymi i pełnowartościowymi produktami pomiędzy posiłkami nie powinno obciążać organizmu, a zachowanie optymalnego bilansu przekąsek sprzyja zachowaniu dobrej kondycji fizycznej.

Poniżej znajdziecie linki do innych artykułów na stronie:

szczuplakobieta.pl/african-mango-opinie-cena-gdzie-kupic

szczuplakobieta.pl/jagody-acai-berry-extreme-cena-gdzie-kupic-tabletki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
error: Content is protected !!