Xenical opinie – Sprawdzam skuteczność specyfiku

Opakowanie XenicalZ olbrzymią otyłością przy BMI powyżej 28 nie jest łatwo wygrać.

Sama próbowałam już w życiu dziesiątków diet, aby dojść w końcu nie tyle do wymarzonego rozmiaru S, ale do masy ciała, która nie utrudniałaby mi życia na każdym kroku.

Samodzielne stosowanie diet-cud z kobiecych czasopism przynosiło rezultaty, ale na krótko.

Po kilku dniach wyrzeczeń rzeczywiście waga łazienkowa pokazywała kilogram lub dwa mniej.

Równie szybko jednak zniechęcał mnie brak spektakularnych efektów i konieczność stałego odmawiania sobie przyjemności płynącej z jedzenia ulubionych potraw.

Xenical jako środek wspomagający odchudzanie

Świadomość konieczności kolejnych wielu miesięcy wyrzeczeń, aby powoli zrzucić te kilkadziesiąt kilogramów zawsze powodowała powroty do dawnych nawyków i przekonanie o tym, że nigdy nie uda mi się schudnąć.

Jak w końcu wzięłam się za siebie?

Postanowiłam, że tym razem schudnę dla dobra swojej sylwetki, samopoczucia psychicznego i chęci posiadania w przyszłości dzieci, co otyłość znacznie utrudniała.

W pewnym mądrym artykule przeczytałam, że udanie się po wsparcie do profesjonalisty w dziedzinie żywienia nie jest aktem desperacji, ale najmądrzejszym, co można dla siebie zrobić.

To ważne, aby osoby otyłe uświadomiły sobie, że nie muszą same sobie poradzić ze swoim problemem – są osoby gotowe i potrafiące im skutecznie pomóc.

Wybrałam dobrą panią dietetyk, która na pierwszej wizycie poradziła mi, aby udała się do lekarza rodzinnego i wykonała szereg niezbędnych badań, które zaktualizują naszą wspólną wiedzę dotyczącą mojego obecnego stanu zdrowia.

Moja figura przed odchudzaniem

Przed kuracją Xenical

Pani doktor z kolei poradziła mi, abym wsparła leczenie otyłości przy pomocy diety profesjonalnym lekiem Xenical na odchudzanie.

Okazało się, że, to był strzał w dziesiątkę – potraktowano mnie poważnie, jak pacjenta, który boryka się z poważną chorobą, jaką jest otyłość, a nie jedynie jak osobę, której należy wdrożyć tylko popularną zasadę “mniej żreć”.

Xenical – opis produktu

Xenical (Orlistat) jest środkiem farmaceutycznym, który powoduje zmniejszenie wchłaniania się tłuszczu z pożywienia do krwi, a tym samym – nie powoduje odkładania się tłuszczu i umożliwia spalanie go za pomocą diety i aktywności fizycznej.

Lek ten działa wówczas, gdy spożywa się go z posiłkiem zawierającym tłuszcz, przed, w trakcie lub po nim.

W przypadku jedzenia posiłku beztłuszczowego, na przykład surówki bez dodatków oleju czy jogurtu tłustego, nie ma potrzeby przyjmowania kapsułki.

Początkowo pomyślałam sobie, że sposób zażywania i działania Xenical nieco kłóci się z tym, co podpowiada mi logika.

Bo skoro lek działa tylko w czasie tłuszczowych posiłków, to czy oznacza to, że można jeść tłusto? Jak się to ma do procesu odchudzania, dla którego lek jest dedykowany?

Otóż, stosuje się go wyłącznie pod kontrolą lekarza i dietetyka, i wyłącznie razem z dietą niskokaloryczną.

Taki rodzaj diety powodować będzie spalanie nadmiarowych kilogramów.

Kapsułki Xenical spowodują więc, że posiłki, które spożywa się w ramach tej ubogo energetycznej diety, będą dawały poczucie sytości, a jednocześnie obniżały bilans kaloryczny posiłku!

W rezultacie po redukcji kaloryczności i ograniczeniu tłustości posiłków, choć zjada się nieco więcej, to kalorie z tłuszczu nie są do organizmu przyjmowane!

Odchudzanie jest dzięki temu przyjemniejsze, a przede wszystkim – skuteczne i szybkie.

Efekty kuracji

Dodatkowym czynnikiem, który sprawia, że Xenical naprawdę działa, jest fakt, że przy stosowaniu kapsułek razem z posiłkiem obfitym w tłuszcz, można nabawić się pewnych dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Są one oczywiście krótkotrwałe i ustępują samoistnie, pod warunkiem zażywania leku zgodnie z zaleceniem producenta.

Informacja o środkach ostrożności oraz dokładne informacje na temat działania Xenical i jego przyjmowania, znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Dolegliwości, o których wspomniałam, to miedzy innymi bóle brzucha, biegunki, tłuszczowe stolce.

Ważne jest, aby lekarz przepisujące Xenical pamiętał o tym, że jest to specjalistyczny lek na odchudzanie, który powinni zażywać jedynie pacjenci naprawdę otyli.

W przypadku osób z niewielką nadwagą wynoszącą kilka-kilkanaście kilogramów, dobre rezultaty daje połączenie diety z aktywnością fizyczną i pozbycie się wszelkich nieprawidłowych nawyków powodujących tycie.

Moja historia odchudzania

Odchudzanie w moim przypadku było ekstremalnie trudne – ale wtedy nie miałam jeszcze takiej wiedzy o tym, w jaki sposób schudnąć zdrowo, bezpiecznie, i bez efektu jojo.

Jedzenie małych porcji, skubanie liścia sałaty i pomidora na podwieczorek zniechęcało mnie, sprawiało, że szybko czułam się głodna i traciłam wiarę w to, że kiedykolwiek schudnę, bo dieta to katorga.

Odkąd zaczęłam stosować Xenical wraz z niskokaloryczną dietą, moje problemy się skończyły.

Nie jest to dieta całkowicie eliminująca tłuszcze, ale zawiera w większości tylko te zdrowe, roślinne.

Z racji tego, iż nie muszę się ograniczać jakościowo w tym, co spożywam, nasycam swój głód, zapełniam żołądek i nie myślę o jedzeniu aż do następnego posiłku.

Spożywam je regularnie, w niewielkich porcjach, i czasem pozwalam sobie na drobne grzeszki, w postaci gałki lodów czy trójkąta pizzy.

To znacznie podnosi moją wiarę w skuteczne odchudzanie, ponieważ nie odmawiam sobie niczego, a chudnę!

Xenical – przeciwwskazania

Leku Xenical, zawierającego substancję czynną Orlistat, nie należy zażywać w przypadku pacjentów cierpiących na przewlekły zespół złego wchłaniania, czy przy zaburzeniach czynności wątroby.

Oprócz tego, Xenical wchodzi w reakcje z niektórymi lekami, na przykład przyjmowanymi w przypadku chorób tarczycy, czy przeciwzakrzepowymi.

Stąd tak ważne jest, by pozyskiwać ten lek z legalnego źródła, tylko po konsultacji z lekarzem, dokładnych badaniach, a także po dokładnym wywiadzie chorobowym, w którym pacjent nie będzie zatajał żadnych przewlekłych chorób ani przyjmowanych okresowo lub stale leków.

Odchudzanie się powiodło?

Stale powiększająca się masa ciała w moim przypadku początkowo była zwykłym niedbalstwem w połączeniu z lenistwem.

Z czasem stała się poważną chorobą – myśl o jakiejkolwiek diecie i rezygnacji z ulubionych fast foodów była dla mnie miażdżąca.

Marzyłam o tym, aby móc jeść to, co lubię i chudnąć, a przynajmniej – nie tyć.

Efekty Xenical

Byłam bardzo zrezygnowana i gotowa poddać się i już nigdy więcej nie walczyć o szczupłą sylwetkę, bo kosztowałoby mnie to zbyt wiele wyrzeczeń.

Na szczęście w porę trafiłam do świetnej dietetyczki, która przekonała mnie, że muszę coś z tą otyłością zrobić a Xenical przyczynił się do mojego sukcesu.

Dziś ważę już 20 kilogramów mniej, wcale nie chodzę głodna, nie drażni mnie myśl o zjedzeniu pączka w Tłusty Czwartek, bo ten pączek nie jest już na liście produktów zakazanych, ale tych, które mogę spożywać od czasu do czasu i w umiarkowanych ilościach.

Od czasu rozpoczęcia stosowania leku czuję, że odżyłam – moja waga cały czas idzie w dół jak szalona, a ja dużo lżej wchodzę po schodach i nie muszę już obawiać się zakładania butów bez zadyszki.

Xenical bardzo mi pomógł, ale najważniejsze w mojej przemianie jest to, że trafiłam w ręce bardzo dobrych specjalistów, dzięki którym dowiedziałam się, że faktycznie, istnieją skuteczne tabletki na odchudzanie.

Nie są to jednak reklamowane w internecie spalacze tłuszczu z podejrzanym składem, lecz specjalistyczne leki na odchudzanie, które pomagają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Oceń post!