Czy tabletki na trądzik Visaxinum powodują skutki uboczne?

Każdy wie, jak trudno jest zwalczyć trądzik. Dlatego pojawienie się potencjalnie bardzo skutecznego preparatu, jakim są tabletki na trądzik Visaxinum, wywołało u niektórych ludzi ubawy co do możliwości istnienia skutków ubocznych. które często się zdarzają przy bardzo silnych lekach. Spójrzmy zatem na skład pojedynczej tabletki, pod kątem zawartych w niej substancji.

Visaxinum tabletki na trądzik

 

Z czego składa się Visaxinum?

Wyciąg z fiołka trójbarwnego (150 mg). Ciekawostka – pod nazwą fiołka trójbarwnego kryje się tradycyjny kwiat bratek, dla nas jednak istotniejsze są aktywne substancje takim wyciągu. A są to salicylany – działające odkażająco oraz flawonoidy – które działają przeciwzapalnie. Ma to dobroczynny wpływ na leczenie zmian trądzikowych, a także podrażnień skóry i oczu.

Laktoferyna (20 mg). To glikoproteina, zawarta naturalnie w mleku. Szklanka krowiego mleka to od 25 do 75mg laktoferyny, jednak w sklepie trudno kupić prawdziwe mleko – dlatego warto skorzystać z suplementacji. Laktoferyna działa bakteriostatycznie i przeciwgrzybiczo, ma też korzystny wpływ na nasze włosy, skórę i paznokcie.

Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego (70 mg). Spotykany na naszych trawnikach mniszek może mieć nawet działanie antyrakowe, jak sugerują to niektóre badania. W walce z pryszczami przydadzą się natomiast jego właściwości przeciwutleniające i oczyszczające. Dzięki wsparciu organizmu w naturalnej detoksykacji pomoże poprawić stan naszej skóry.

Wyciąg z liści zielonej herbaty (10 mg). Najczęściej stosowany w różnego rodzaju preparatach na opóźnienie procesu starzenia się. Dla nas ważne jest jego pomoc dla naszego organizmu w walce z działaniem wolnych rodników.

Cynk (15 mg – 150% zalecanego dziennego spożycia). Niedobór tego składnika ma bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Bez niego możemy się spodziewać upośledzenia metabolizmu kwasów tłuszczowych i węglowodanów, a nawet w syntezie białka i DNA.

Niacyna – znana też jako witamina PP lub B3 (18 mg ekwiwalentu niacyny – 113% zalecanego dziennego spożycia). Umożliwia ona wzmocnienie mechanizmów detoksykacyjnych, ogranicza zły cholesterol i poprawia stan naszej skóry i włosów.

Witamina B6 – nazywana również pirydoksyną (2 mg – 143 % zalecanego dziennego spożycia) – jej enzymy biorą istotny udział w reakcjach metabolizmu.

A zatem – czy możemy się spodziewać skutków ubocznych?

Jak widać, skład tabletek Visaxinum składa się generalnie z naturalnych składników, nie powinniśmy więc oczekiwać skutków ubocznych. Jak zawsze jednak sprawdźmy, cz nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników produktu. Nie jest też zalecane spożywanie Visaxinum w okresie ciąży u karmienia.