Czy tabletki na trądzik Visaxinum powodują skutki uboczne?

Visaxinum tabletki na trądzikKażdy wie, jak trudno jest zwalczyć trądzik. Dlatego pojawienie się potencjalnie bardzo skutecznego preparatu, jakim są tabletki na trądzik Visaxinum, wywołało u niektórych ludzi ubawy co do możliwości istnienia skutków ubocznych. które często się zdarzają przy bardzo silnych lekach. Spójrzmy zatem na skład pojedynczej tabletki, pod kątem zawartych w niej substancji.

Z czego składa się Visaxinum?

Wyciąg z fiołka trójbarwnego (150 mg). Ciekawostka – pod nazwą fiołka trójbarwnego kryje się tradycyjny kwiat bratek, dla nas jednak istotniejsze są aktywne substancje takim wyciągu. A są to salicylany – działające odkażająco oraz flawonoidy – które działają przeciwzapalnie. Ma to dobroczynny wpływ na leczenie zmian trądzikowych, a także podrażnień skóry i oczu.

Laktoferyna (20 mg). To glikoproteina, zawarta naturalnie w mleku. Szklanka krowiego mleka to od 25 do 75mg laktoferyny, jednak w sklepie trudno kupić prawdziwe mleko – dlatego warto skorzystać z suplementacji. Laktoferyna działa bakteriostatycznie i przeciwgrzybiczo, ma też korzystny wpływ na nasze włosy, skórę i paznokcie.

Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego (70 mg). Spotykany na naszych trawnikach mniszek może mieć nawet działanie antyrakowe, jak sugerują to niektóre badania. W walce z pryszczami przydadzą się natomiast jego właściwości przeciwutleniające i oczyszczające. Dzięki wsparciu organizmu w naturalnej detoksykacji pomoże poprawić stan naszej skóry.

Wyciąg z liści zielonej herbaty (10 mg). Najczęściej stosowany w różnego rodzaju preparatach na opóźnienie procesu starzenia się. Dla nas ważne jest jego pomoc dla naszego organizmu w walce z działaniem wolnych rodników.

Cynk (15 mg – 150% zalecanego dziennego spożycia). Niedobór tego składnika ma bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Bez niego możemy się spodziewać upośledzenia metabolizmu kwasów tłuszczowych i węglowodanów, a nawet w syntezie białka i DNA.

Niacyna – znana też jako witamina PP lub B3 (18 mg ekwiwalentu niacyny – 113% zalecanego dziennego spożycia). Umożliwia ona wzmocnienie mechanizmów detoksykacyjnych, ogranicza zły cholesterol i poprawia stan naszej skóry i włosów.

Witamina B6 – nazywana również pirydoksyną (2 mg – 143 % zalecanego dziennego spożycia) – jej enzymy biorą istotny udział w reakcjach metabolizmu.

A zatem – czy możemy się spodziewać skutków ubocznych?

Jak widać, skład tabletek Visaxinum składa się generalnie z naturalnych składników, nie powinniśmy więc oczekiwać skutków ubocznych. Jak zawsze jednak sprawdźmy, cz nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników produktu. Nie jest też zalecane spożywanie Visaxinum w okresie ciąży u karmienia.