Czy terapia z african mango jest skuteczna?

African mango to suplement wspomagający odchudzanie, o którym wciąż jest głośno. Nie bez powodu – wysoka skuteczność działania skorelowana z bezpieczeństwem preparatu czyni go bezkonkurencyjnym na rynku suplementów odchudzających.

Skład bazujący na unikatowych substancjach czynnych powoduje naturalny wpływ na fizjologiczne procesy organizmu, których modyfikowanie leży u podstaw procesu spalania tkanki tłuszczowej.

Mango African to jeden z nielicznych suplementów o udowodnionym naukowo działaniu. W przeprowadzonym 2005 roku badaniu klinicznym ochotnikom podawano wyciąg z pestek mango afrykańskiego, co bezpośrednio przełożyło się na redukcję masy ciała i inne korzyści zdrowotne.

U osób objętych badaniem już po czterech tygodniach zauważono spadek masy ciała o 5%. Ponadto stwierdzono obniżenie ciśnienia tętniczego o 4 jednostki, spadek stężenia cholesterolu LDL oraz CRP – wskaźnika stanu zapalnego.

Unormował się poziom glukozy i lipidów we krwi. Kluczowe dla procesu odchudzania okazały się zmiany w poziomie dwóch kluczowych hormonów:

– leptyny, czyli hormonu otyłości, odpowiadającego za wzrost apetytu i odkładanie tkanki tłuszczowej
– adiponektyny, czyli hormonu szczupłości, przyspieszającym metabolizm glukozy i kwasów tłuszczowych

Obniżenie poziomu leptyny i podwyższenie poziomu adiponektyny sprzyja stworzeniu idealnego profilu hormonalnego, co bezpośrednio przekłada się na redukcję masy ciała.

Jeśli zatem zdecydujemy się na stosowanie african mango po jakim czasie efekty będą zauważalne? Już po pierwszym tygodniu zażywania african mango w dawce 1 – 2 tabletek dziennie, zauważalny jest przypływ energii, uczucie lekkości oraz wyregulowanie procesów trawiennych.

Wynika to m. in. z działania błonnika, który reguluje pracę jelit, odkwasza organizm oraz wspomaga usuwanie nadmiaru wody i toksyn z organizmu. Usprawnia to odchudzanie i daje wymierne efekty w postaci pozbycia się obrzęków, a tym samym – redukcji masy ciała.

Bogaty zestaw witamin i minerałów zapobiega często spotykanym podczas odchudzania niedoborom pokarmowym i spadkom energii.

Po pierwszych zauważalnych efektach kurację należy kontynuować aż do momentu uzyskanie docelowej wagi. Z racji znacznego bezpieczeństwa stosowania i całkowicie naturalnego składu, brak jest ograniczeń czasowych dotyczących długości trwania terapii suplementem african mango.

W celu zintensyfikowania kuracji odchudzającej, suplementację warto uzupełnić regularną aktywnością fizyczną oraz zbilansowaną, lekkostrawną dietą. Takie wielokierunkowe postępowanie szybko pozwoli osiągnąć wymarzoną masę ciała.