Preparaty na porost włosów | Leki na wypadające włosy

tabletki na włosy

Wstęp

Większość z nas traci każdego dnia około stu włosów, co jest zjawiskiem zupełnie normalnym. Jednak często zdarza się tak, że włosy włosy a tabletkizaczynają wypadać całymi garściami, co z pewnością wzbudzi niepokój każdej osoby zwracającej choćby niewielką uwagę na stan swoich włosów. W takiej sytuacji trzeba rozpocząć leczenie odpowiednimi preparatami aby powstrzymać wypadanie.

Skąd bierze się nadmierne wypadanie włosów?

 • Stres i przemęczenie
 • Przebyta operacja
 • Choroba
 • Depresja
 • Przyjmowane leki
 • Nieprawidłowa dieta

Dlaczego sławni ludzie mają gęste włosy a ja nie mogę osiągnąć tego efektu?

tabletki na pomoc włosomGwiazdy i celebryci z pierwszych stron gazet bardzo często wzbudzają naszą zazdrość, nie tylko ze względu na idealną cerę, ale również z powodu gęstych oraz bardzo mocnych włosów. Bardzo często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób dbają o swoje włosy, czy cierpią na ich wypadanie i co sami moglibyśmy zrobić by osiągnąć taki efekt np. wykorzystując tabletki.

Warto jednak wiedzieć, iż wiele gwiazd ma dosyć spore problemy z wypadającymi włosami, choć na pierwszy rzut oka wcale tego nie widać. Częste zmiany fryzury, farbowanie, kręcenie i na przemian prostowanie, doczepiane kosmyki, takie zabiegi mają katastrofalny wpływ na włosy, czego pozbawione są tabletki.

Nie dajmy się zwieść zdjęciom z okładek, tak naprawdę włosy znanych osób (szczególnie pań) to zwykle tak zwane doczepy, spowodowanych przez wypadanie. Najlepiej zapomnieć o mistyfikacji, którą serwują nam media i skupić się na tym jak w naturalny sposób możemy zadbać o gęstość włosów, bez obciążania ich niesamowicie drogimi, sztucznymi pasmami. Można do tego celu wykorzystać tabletki.

Kiedy włosy są w najgorszej kondycji?

Jesień oraz zima to miesiące, które w niekorzystny sposób wpływają na stan naszych włosów oraz ich wypadanie. Czym jest to głównie spowodowane? Przede wszystkim dietą ubogą w niezbędne witaminy i minerały, które mają za zadanie wzmocnienie naszych włosów i zapobiegnięcie ich wypadaniu. Należy mieć jednak świadomość tego, iż utrata około 100 włosów dziennie to zupełnie normalny proces, jednak jeśli włosy zaczynają wypadać całymi garściami, to należy jak najszybciej rozpocząć kurację odpowiednimi produktami np. tabletkami hamującymi ich wypadanie.

Wiele osób walkę z wypadającymi włosami rozpoczyna przede wszystkim od zmiany dotychczas stosowanych kosmetyków. Jest to bardzo dobre posunięcie, jednak nie zawsze przynosi ono oczekiwane rezultaty i wypadanie nadal trwa. Szampony, odżywki, maski, a nawet specjalne ampułki przeznaczone do włosów, które wypadają w nadmiernej ilości, wpływają oczywiście korzystnie na skórę głowy, jednak, aby efekty kuracji były naprawdę zadowalające, należy również rozpocząć kurację od środka organizmu, wykorzystując tabletki i eliminując wypadanie.

Kiedy szampony i odżywki nie działają

Kiedy chcemy poprawić kondycję naszej czupryny, zwykle w pierwszej kolejności sięgamy po szampony i odżywki dedykowane wypadającym włosom. Czasem oczywiście dobry kosmetyk jest w stanie naprawić szkody na naszej głowie, ale nie zawsze. Bywa, że problempreparaty służące włosom jest poważniejszy i kosmetyki nie dają sobie z nim rady. By usunąć wypadanie warto rozważyć w takim przypadku tabletki.

Co wtedy zrobić?

Można się zwrócić do trychologa, to lekarz zajmujący się włosami i skórą głowy. Taki specjalista przeprowadzi analizę stanu skóry naszej głowy, ustali w czym tkwi problem i zaleci odpowiednią kurację. Możemy również sięgnąć po dostępne na rynku, popularne i całkowicie naturalne środki powstrzymujące wypadanie włosów i stymulujące ich odrastanie, np. tabletki.

Na naszym rynku można zakupić preparaty na porost włosów, których stosowanie faktycznie przynosi zadowalające rezultaty. Tabletki takie na wypadanie można podzielić przede wszystkim na dwie grupy, a mianowicie takie w dosyć przystępnej cenie oraz te nieco droższe. Do tych najtańszych można np. zaliczyć Calcium Pantothenicum czy Biotebal. Jeśli chodzi o ten pierwszy preparat na włosy, to wiele osób zauważyło już pierwsze efekty stosowania po około 2 tygodniach (chodzi głównie o zmniejszenie wypadania włosów oraz wysyp baby hair). Natomiast jeśli chodzi o Biotebal to wysyp małych włosków widoczny jest już po około 4 tygodniach.

Co na wypadanie włosów działa najlepiej

Na rynku dostępne są również tabletki nieco droższe, których stosowanie również przynosi bardzo dobre efekty i to w bardzo krótkim czasie.

Do tych najskuteczniejszych produktów można zaliczyć głównie Follixin oraz Profolan, które z pewnością są warte wypróbowania:

 1. Profolan

tabletki profolan

<< Zamów na Oficjalnej stronie Profolan.pl >>

Tabletki na szybki porost włosów Profolan przeznaczone są przede wszystkim dla mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe.

Składniki zawarte w tym produkcie wzmacniają mieszki włosowe, a także dostarczają im budulca, dzięki czemu proces wypadania ulega spowolnieniu, natomiast zaczyna pojawiać się większa liczba nowych włosów.

Oprócz właściwości hamujących łysienie tabletki Profolan wpływa również na zachowanie naturalnego koloru naszych włosów. Tabletki nie powodują skutków ubocznych.

 • Tabletki blokują DHT, powstrzymują miniaturyzację mieszków włosowych, umożliwiają odzyskanie utraconych włosów mężczyznom cierpiącym na łysienie androgenowe,
 • W ich skład wchodzi tauryna – aminokwas kluczowy dla kondycji włosów,
 • Tabletki wzmacniają włosy, poprawiają ich wygląd, nadają blask i odporność,
 • Widoczne efekty można zaobserwować już po 3 miesiącach stosowania,
 • Skuteczność produktu wynosi nawet 90% u osób kończących kurację,
 • Produkt jest naturalny, nie powoduje skutków ubocznych,
 • Tabletki objęte są 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy

Na skuteczne działanie Profolanu wpływa aktywny kompleks Grow3 , opracowano go na bazie składników biorących czynny udział w powstrzymywaniu łysienia androgenowego.

Tworząc preparat na łysienie, połączono ekstrakt z pokrzywy, l-cysteinę oraz skrzyp polny.

Takie zestawienie umożliwia pełną ochronę mieszków włosowych przez DHT, natomiast skóra głowy ma możliwość wytwarzania nowych włosków.

Grow3 wzbogacono również o witaminy wpływające na produkcję włosów (tiamina, witamina B6 i witamina E) oraz minerały (miedź i cynk), dbają one o kondycję włosów, ich wytrzymałość i sprężystość, kolor i zdolność mieszków do odnowy.

<< Zamów na Oficjalnej stronie Profolan.pl >>

_______________________________________________________

 1. Follixin

tabletki follixin

<< Zamów na Oficjalnej stronie Follixin.pl >>

Przyjmowanie tabletek Follixin wpływa przede wszystkim na wzmocnienie włosów, działają one dwustopniowo, z jednej strony tabletki zapobiegają wypadaniu włosów, natomiast z drugiej strony stymulują ich szybki porost.

Preparat na wypadające włosy może być przyjmowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn a pierwsze efekty widoczne są już po około 2-3 tygodniach.

Follixin ma dwa zadania. Odblokowuje te cebulki włosowe, które jeszcze nie wytworzyły włosa. Wzmacnia aktywne cebulki włosowe.

 • Powiększa objętość cebulek naszych włosów
 • Odblokowuje zatkane pory ulokowane w okolicy czoła
 • Aktywnie wzmacnia cebulki
 • Wzmacnia pochewkę i korzeń włosa
 • Zapobiega wypadaniu, poprawia ogólną kondycję włosów

Follixin jest lekiem przeznaczonym dla każdego kto cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów.

Nie powinien być jednak stosowany u osób poniżej 12 roku życia, ciężarnych kobiet oraz w okresie karmienia piersią.

Preparat został dogłębnie zbadany przez specjalistów.

Rezultaty badań wykazały, że 94% osób biorących Follixin potwierdziło pojawienie się nowych włosów w miejscach gdzie włosy wcześniej mocno wypadały.

Niewątpliwie kuracja tabletkami Follixin jest znacznie wygodniejsza i mniej inwazyjna niż zastrzyki czy przeszczep włosów.

Producenci zadbali by również skład tabletek był jak najbardziej naturalny.

Zestawienie odpowiednich ziół nie ma silnego wpływu na organizm ale jednocześnie daje widoczne efekty, uderza w przyczynę problemu nie ingerując w funkcjonowanie pozostałych narządów.

<< Zamów na Oficjalnej stronie Follixin.pl >>

____________________________________________________________

   3. Procerin

Procerin to kolejny preparat na porost włosów w tabletkach, zawierający składniki pochodzenia naturalnego. Według producenta Procerin działa na poziomie molekuł.

Przechwytując cząsteczki enzymu 5AR hamuje przemianę testosteronu w DHT. Wpływa na zmniejszenie wrażliwości mieszków włosowych na aktywną pochodnej testosteronu.

Tabletki zawierają witaminę B6 i cynk – to połączenie wspomaga leczenie łysienia. Wyciąg z pokrzywy to również naturalny inhibitor DHT.

Zawarte w ekstrakcie składniki wpływają na ogólną poprawę kondycji włosów.

Tabletki Procerin można zakupić bez recepty, jest to środek o średnim poziomie skuteczności (w porównaniu z innymi środkami przedstawionymi w zestawieniu) na poziomie ok. 72% .

Po skutecznej kuracji nie występują nawroty łysienia.

Procerin na tle takich środków jak Profolan czy Follixin wydaje się lekiem odrobinę przestarzałym.

W przypadku dwóch wymienionych preparatów ewentualne efekty uboczne zostały zredukowane do minimum.

Jeśli zaś chodzi o Procerin, to powoduje on pewne reakcje, które zmuszają klientów do zaprzestania kuracji.

Najczęściej powtarzającymi się dolegliwościami są: problemy żołądkowe, wymioty, biegunka, zawroty głowy, sucha i swędząca skóra głowy, problemy z erekcją, niższe libido czy nawet ból jąder.

<< Produkt niedostępny >>

___________________________________________________________

Preparaty na wypadanie włosów, które dostępne są na polskim rynku, przynoszą bardzo dobre efekty, jeśli stosowane są zgodnie z zaleceniami zawartymi na ulotce opakowania.

Decydując się na zakup takiego produktu, należy przede wszystkim prześledzić skład tabletek, odpowiednio dobrane składniki są gwarancją wysokiej skuteczności.

Warto wybierać produkty, które zawierają przede wszystkim biotynę, witaminy z grupy B, pokrzywę, skrzyp czy drożdże, gdyż te właśnie produkty odpowiadają za wzmocnienie oraz porost włosów.

Powyżej wymienione produkty charakteryzują się nie tylko dobrym składem, wysoką skutecznością, ale również uznaniem specjalistów.

Warto zwrócić na nie uwagę w poszukiwaniu idealnego produktu do walki z naszym problemem.