Tabletki na odchudzanie przy menopauzie

Menopauza to naturalny stan, którego w pewnym wieku doświadczają wszystkie kobiety. Termin “menopauza” może opisywać wszelkie zmiany, które zachodzą w organizmie kobiety tuż przed, lub po zakończeniu miesiączkowania, oznaczają one zakończenie okresu rozrodczego.

Każda kobieta rodzi się z ograniczoną liczbą jajeczek, które są przechowywane w jajnikach. Komórki jajowe wytwarzają hormony: estrogen i progesteron, które regulują miesiączkę i owulację. Menopauza następuje, kiedy jajniki nie wydzielają już jajeczka co miesiąc, a miesiączka zanika.

Menopauza jest uważana za normalny proces starzenia się, gdy zachodzi po 40. roku życia. Niektóre kobiety mogą jednak przechodzić menopauzę wcześniej, w wyniku zabiegu chirurgicznego, takiego jak histerektomia lub uszkodzenia jajników, na przykład po chemioterapii. Menopauzę, która zachodzi przed 40, niezależnie od przyczyny, nazywa się przedwczesną menopauzą.

Co zrobić żeby schudnąć przechodząc menopauzę

  • Po pierwsze zmniejsz kaloryczność potraw – kobieta przechodząca menopauzę potrzebuje o 200–400 kcal mniej niż przedtem. Czemu tak się dzieje? Przyczyną mniejszego zapotrzebowania jest spowolniony metabolizm. Zrezygnuj ze słodyczy, kalorie które zawierają zmieniają się w szybkim tempie w tłuszcz.
  • Ogranicz do minimum spożycie tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych. Gdy organizm przestaje wytwarzać estrogeny, które utrudniają odkładanie się cholesterolu w tętnicach, wzrasta ryzyko zachorowania na miażdżycę.
  • Do porcji warzyw dodawaj łyżeczkę oleju (lub oliwy) obfitego w witaminę E, nazywaną witaminą młodości. Wybierz chudsze mleko, staraj się nie spożywać tłustych mięs, wystrzegaj się smażonych potraw. Jedz często morskie ryby, najbogatsze w kwasy omega-3 są ryby tłuste.
  • W czasie menopauzy nie można zapominać o przyjmowaniu białka potrzebnego do utrzymania mięśni. Po 50 roku życia organizm kobiety potrzebuje ok. 0,8g białka na 1kg wagi. Białko znajdziemy również w mięsie, nasionach strączkowych oraz w warzywach.
  • Sięgnij po suplementy diety, które wspomogą dietę i ćwiczenia. Aktualnie jest kilka naturalnych tabletek odchudzających, które są bezpieczne i można je przyjmować bez obaw o powikłania, są to np. African Mango, czy Green Coffee 5k.

Walka z dodatkowymi kilogramami

Zmiany hormonalne podczas menopauzy to najczęściej uderzenia gorąca, wahania nastroju i utrata libido. Ale innym częstym efektem ubocznym, jest przyrost masy ciała, w szczególności dodatkowe kilogramy w okolicy brzucha.

Pomimo zmian, które zachodzą w organizmie, możemy odwrócić efekty menopauzy związane z przyrostem masy ciała. Działania, które mogą pomóc nam schudnąć, obejmują regularne ćwiczenia aerobowe i ćwiczenia treningowe, takie jak podnoszenie ciężarów, które poprawią metabolizm. Z ćwiczeń aerobowych, wypróbuj szybki spacer, jazdę na rowerze, taniec lub aerobik wodny. Powinnyśmy ćwiczyć co najmniej po pół godziny, 4-5 dni w tygodniu.

W pewnym wieku nie mamy już tyle sił i energii by regularnie być aktywnymi fizycznie, co do diety, czasem styl życia jaki prowadzimy utrudnia nam jej przestrzeganie (pośpiech, brak czasu w ciągu dnia na przestrzeganie zasad diety, koszty). Dobrym pomysłem będzie wtedy zwrócenie uwagi na naturalne suplementy diety, które pomogą nam pozbyć się dodatkowych kilogramów w niewymagający wyrzeczeń sposób.

Nie musimy się też obawiać skutków ubocznych, naturalne leki na odchudzanie są zwykle bezpieczne. Jeśli jednak mimo wszystko masz wątpliwości zawsze można skontaktować się z lekarzem.