Niedoczynność tarczycy a tabletki na odchudzanie

Tarczyca jest gruczołem znajdującym się w szyi, ma on kształt małego motyla i jest zlokalizowany tuż przed tchawicą. Rolą tarczycy jest wytwarzanie hormonów takich jak “tyroksyna” i “trijodotyronina”, te hormony natomiast przyczyniają się do regulacji metabolizmu organizmu.

Wielu chorych na niedoczynność tarczycy doświadcza przyrostu masy ciała i jest im szczególnie trudno schudnąć. Tarczyca wytwarza hormony, które regulują metabolizm w całym ciele, niedoczynność tarczycy powoduje zmniejszenie tempa przemiany materii.

Niektóre składniki stosowane w produktach odchudzających mogą pogorszyć problemy z tarczycą i / lub mogą reagować z lekami stosowanymi w leczeniu niedoczynności tarczycy. Z tego powodu zaleca się unikanie łączenia mocnych  pigułek odchudzających z lekami na tarczycę. Jednak jest wiele popularnych, naturalnych  składników, powszechnie używanych w tabletkach odchudzających, które można dodać do swojej diety bez obaw o powikłania.

Ponieważ niedoczynność tarczycy spowalnia tempo metabolizmu, warto skupić się na składnikach, które decydują o jego pobudzaniu. Oczywiście na wszelki wypadek warto dowiedzieć się, czy nie ma przeciwwskazań do zażywania tabletek z innymi lekami.  Przykładowym składnikiem, który może być stosowany w codziennej diecie i może być spożywany przez osoby z niedoczynnością tarczycy jest jagoda Acai.

Jagody Acai zawierają przeciwutleniacze, które mają korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia i wzmacniają metabolizm. Przyjmowanie jagody Acai może być korzystne u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, ponieważ ekstrakt z owoców dodaje energii i przyspiesza metabolizm w naturalny sposób. Godne uwagi są tabletki odchudzające Acai Berry Extreme, ranking innych znajdziecie pod odpowiednią stroną.

Nie ociągaj się i ćwicz

Jeśli cierpisz na niedoczynność tarczycy musisz pamiętać o aktywności fizycznej. Jest ona bardzo ważna, ponieważ dzięki niej przyspieszysz metabolizm i poprawisz masę ciała. Przy problemach z tarczycą organizm pracuje wolniej, dlatego też potrzebujemy dodatkowej motywacji.

Aby osiągnąć optymalne efekty powinnyśmy ćwiczyć co najmniej przez 30 minut dziennie. Aktywności, które najlepiej nam posłużą to m.in. jazda na rowerze, pływanie, bieganie. Ćwiczmy rano, dzięki temu nasz metabolizm przyspieszy w ciągu dnia.

Inną niezwykle ważną podpowiedzią w odchudzaniu jest regularne nawadnianie. Woda ma działanie dobroczynne jeśli chodzi o niedoczynność tarczycy. Pomaga zmniejszyć dolegliwości takie jak zmęczenie i problemy z wypróżnianiem. Dzięki piciu wody pozbędziemy się z organizmu fluoru i chloru, to ważne ponieważ blokują one receptory jodu w komórkach.

Jod wpływa na produkcję hormonów tarczycy: trójjodotyroniny i tyroksyny, które aktywnie wpływają na rozwój i wzrost naszego organizmu oraz jego metabolizm.

Mimo, że niedoczynność tarczycy może powodować przyrost masy ciała i utrudniać odchudzanie, kombinacja zalecanych tabletek, zdrowej diety, omówionych wcześniej i regularnych ćwiczeń, może nie tylko pomaga schudnąć, ale również poprawić ogólny stan zdrowia.