Tabletki na odchudzanie przy dolegliwościach gastrycznych

Suplementy diety i tabletki na odchudzanie mają jedno zadanie – przyspieszenie procesu odchudzania i jego wspomaganie. Zawierają one substancje zwane powszechnie spalaczami tłuszczów. Poza tym skutecznie hamują apetyt i wypełniają żołądek pozostawiając uczucie sytości. Co warto na ich temat wiedzieć? Jak sprawdzają się tabletki na odchudzanie przy dolegliwościach gastrycznych?

Tabletki na odchudzanie to kapsułki, które zawierają substancje chemiczne

Za ich pomocą można kontrolować wagę ciała. Zwykle odbywa się to poprzez tłumienie apetytu. Jednym z głównych składników takich preparatów jest błonnik pokarmowy. Szybko wypełnia on żołądek i daje na długi okres czasu uczucie sytości. Dlatego też jest często wykorzystywany w leczeniu nadwagi i otyłości. Jego regularnie przyjmowanie pomaga tracić nadprogramowe kilogramy. Poza tym zwykle tabletki na odchudzanie zawierają glukomannan, a więc rodzaj błonnika. Pod wpływem wody pęcznieje on w żołądku i zwiększa znacznie jego objętość.

Jednak niekiedy podczas odchudzania się mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości gastryczne bp. wzdęcia. Często są one powodem zbyt dużej ilości błonnika znajdującego się w diecie. Rzadziej jest to wynik schorzeń jelit i układu pokarmowego. Dlatego też trzeba obserwować swój organizm. Niekiedy przyjmowanie zbyt dużej ilości suplementów z błonnikiem może skutkować nieprzyjemnymi dolegliwościami natury gastrycznej. Wówczas trzeba je z diety chwilowo wyeliminować lub ograniczyć. Warto też pamiętać, że błonnik znajduje się również w innych produktach np. otrębach zbożowych.

W razie większych problemów warto zawsze jest się skontaktować z dietetykiem

Niestety bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu nie zawsze można stwierdzić co danej osobie szkodzi, a co pomaga. Nie istnieje bowiem coś takiego jak dieta skuteczna i odpowiednia dla każdego.

Tymczasem podstawą zdrowego i co ważne, trwałego odchudzania jest zawsze dobrze wybrany program żywieniowy, niekiedy połączony z suplementacją.

W przypadku problemów gastrycznych można też zrezygnować z produktów uważanych powszechnie za wzdymające. Są to groch, brokuły, rośliny strączkowe czy kiszona kapusta. Jednak niekiedy za kiepskie samopoczucie odpowiedzialny jest gluten lub jeszcze inny składnik pokarmowy.

W razie potrzeby można też zrezygnować z tabletek na odchudzanie zawierających błonnik na te z ekstraktem z zielonej kawy. Są one bogate w przeciwutleniające polifenole, które skutecznie przyspieszają przemianę materii.

W wyniku tego następuje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Z kolei związki chromu spalają tzw. złe węglowodany, a więc cukry proste. Poza tym okazuje się, że zielona kawa także daje uczucie sytości. Nie tylko odchudza, ale i spowalnia procesu starzenia się organizmu. Za to odpowiedzialne są przeciwutleniacze np. EGCG zwany spalaczem tłuszczów. Jednak z uwagi na fakt, że zielona kawa zawiera kofeinę, tabletki odchudzające z nią w składzie także nie są dla każdego. Z drugiej strony raczej nie powodują dolegliwości gastrycznych.