5 domowych sposobów na cellulit

Cellulit jest problemem nie tylko zdrowotnym, ale również i estetycznym. Pomarańczowa, pofałdowana skóra nigdy nie wygląda dobrze. Przez nią tracimy swoją pewność siebie i prezentujemy się znacznie gorzej. Jeśli więc wciąż mamy problem z cellulitem, pozbądźmy się go całkowicie. Wbrew pozorom da się to zrobić.

5 DOMOWYCH SPOSOBÓW NA CELLULIT

1. Picie wody

Na pewno każdy z nas ma w swoim domu nieograniczony dostęp do wody. To ona jest dla nas najlepszym płynem. Dzięki niej skutecznie nawodnimy swój organizm i skórę zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Woda oczyści nasz organizm ze zbędnych toksyn. Co więcej, przyspieszy przemianę materii. Dzięki niej będziemy mogli wygładzić swoją skórę i lepiej zadbać o jej wygląd. Dlatego właśnie taką wodę powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Popijajmy ją regularnie i małymi łykami, a szybko zauważymy różnicę.

2. Dobrze zbilansowana dieta

O tym sposobie chyba nie trzeba nikomu mówić. Każdy z nas powinien włączyć do swojego życia dobrze zbilansowaną dietę. Jeśli jednak chcemy pozbyć się swoich zbędnych kilogramów, pamiętajmy, aby robić to racjonalnie i powoli. Zbyt szybka utrata wagi mogłaby przynieść niekorzystne skutki. Po takim etapie nasza skóra gwałtownie zmniejszyłaby swoją objętość, co mogłoby się przyczynić do powstania cellulitu. Jeśli więc chcemy się odchudzać, róbmy to mądrze. Udajmy się do dietetyka, który ułoży dla nas idealny i dobrze zbilansowany jadłospis. Gdy będziemy się go trzymać, sporo na tym zyskamy.

3. Aktywność fizyczna

Ruch jest wskazany w życiu każdego człowieka. Gdy włączymy aktywność fizyczną do swojego życia, sporo na tym zyskamy. Będziemy mogli pochwalić się lepszą formę i sprawnością. Zadbamy o swój organizm i wzmocnimy odporność. Co więcej, ruch jest najprzyjemniejszym sposobem na pozbycie się cellulitu. Jeśli tylko regularnie będziemy z niego korzystać, szybko zauważymy, jak zmniejsza się nasza pomarańczowa skórka.

4. Peeling kawowe

W walce z cellulitem wspaniałe rezultaty przynoszą różnorodne peelingi. To one złuszczają martwy naskórek, wygładzają skórę i poprawiają jej stan oraz wygląd. Taki peeling spokojnie przygotujemy we własnym domu. Wystarczy, że wcześniej zalejemy ziarna świeżej kawy. Do fusów dodajmy odrobinę cukru, trochę żelu pod prysznic oraz odrobinę cynamonu. Tak przygotowaną masę rozłóżmy równomiernie na wszystkich obszarach naszego ciała, które są narażone na cellulit. Kawowy peeling doskonale ujędrnia i wygładza skórę.

5. Masaże

Doskonałym i bardzo przyjemnym sposobem na pozbycie się cellulitu są również masaże. Sami możemy je na sobie wykonać. Zacznijmy przy tym od najniższych partii swojego ciała i kierujmy się do góry. Masujmy całe ciało okrężnymi ruchami. Skupmy się głównie na partiach z cellulitem. Możemy również sięgnąć przy tym po specjalne, szorstkie rękawiczki lub gąbki antycellulitowe. Jeśli nie chcemy sami wykonywać sobie takiego masażu, poprośmy o pomoc drugą osobę. Później możemy zamienić się rolami. Dzięki temu taki masaż będzie bardzo przyjemny i nie sprawi nam żadnych trudności. A dobrze wymasowana skóra szybciej poradzi sobie z uciążliwym cellulitem.

Gdy nic nam się jednak nie sprawdziło zawsze możemy spróbować zaufać tabletkom na cellulit. Jeśli nie one, to chyba już nic nam nie pomoże.