Naturalne siemię lniane na odchudzanie

Siemię lniane jest mało znanym produktem wpływającym na pracę całego organizmu ludzkiego.

Jego pozytywne oddziaływanie na organizm jest doskonałym sposobem na znaczne przyśpieszenie utraty zbędnych kilogramów, a także na regenerację błony śluzowej wątroby. Jednak, to tylko kilka z licznych zalet tego niesamowitego malutkiego ziarenka.

Siemię lniane na odchudzanie

Siemię lniane stabilizuje poziom cholesterolu w organizmie, czyli stosunkowo dość częsty problem osób cierpiących na nadwagę lub otyłość. Kolejnym aspektem działania siemienia lnianego jest psychofizyczny stan uczucia sytości. W wyniku tego, dana osoba zaczyna mimowolnie rezygnować z dokładki lub spożywa znacznie mniej danego posiłku.

W konsekwencji tego, maleje liczba spożytych kalorii, czyli rozpoczyna się proces odchudzania. Dodatkowo, istotny jest fakt, że siemię lniane przyśpiesza proces metabolizmu, ze względu na pobudzenie do pracy kosmyków jelitowych, w wyniku tego organizm przyśpiesza proces trawienia.

Najistotniejszą kwestią jest jednak fakt, że siemię lniane jest tylko suplementem pomocniczym w walce o wymarzoną sylwetkę oraz zdrowie.

Brak przestrzegania racjonalnej diety oraz znikoma aktywność fizyczna nie pozwoli nam na utratę wszystkich zbędnych kilogramów, tylko konsekwentna praca nad własnym charakterem i pokonywanie swoich słabości, każdego dnia.

siemie lniane a odchudzanie

Podczas racjonalnej diety, należy pamiętać o regularnym spożywaniu posiłków, z dużą zawartością wartości odżywczych, a także całkowitą eliminację słonych oraz niezdrowych przekąsek.

Dodatkowo, odpowiednie nawodnienie organizmu w postaci co najmniej 2 litrów wody niegazowanej oraz codzienny 45 minutowy umiarkowany wysiłek – umożliwią nam cieszenie się z pierwszych efektów odchudzania już nawet po 2 tygodniach od rozpoczęcia całkowitej zmiany stylu życia.

Podczas diety, warto również pamiętać o płatkach owsianych, które poprzez dużą zawartość błonnika – pomogą nam w przywróceniu prawidłowego metabolizmu oraz dzięki którym otrzymamy węglowodany proste, potrzebne do wykonywania aktywności fizycznej.

Składniki odżywcze siemienia lnianego – małe ziarenko i wielka moc

Podstawowym składnikiem odżywczym zawartym w siemieniu lnianym jest olej o bardzo wysokim stężeniu kwasów Omega-3, który pozytywnie wpływa na kondycję naszego serca oraz stan naszego naskórka i włosów.

siemie lniane

Pozostałymi związkami zawartymi w tym pozornie niewielkim ziarenku są związki śluzowe oraz białkowe, mające pozytywny wpływ na regenerację naszych narządów oraz usprawniające pracę jelit.

Warto wspomnieć, że ilość białka zawartego w siemieniu lnianym jest znacznie wyższa od zawartości białka mięsnego, dlatego ten składnik jest doskonałym suplementem dla wegan oraz wegetarian.

Dodatkowo, sole mineralne – żelazo, magnez oraz cynk są niezbędne do funkcjonowania naszego układu nerwowego, a także wspomagają nasz organizm w trakcie wysiłków fizycznych oraz psychicznych, poprzez zwiększenie wydolności naszego organizmu.

Regularna konsumpcja siemienia lnianego, działa podobnie jak napój energetyczny lub nawet filiżanka mocnej czarnej kawy.

W wyniku tych niezwykłych właściwości, siemię lniane już od wieków było wykorzystywanie w lecznictwie do produkcji leków, m.in jako środek przeczyszczający, maść w chorobach skórnych oraz podczas przeziębienia.

W dawnych czasach – siemię lniane było wykorzystywane również do leczenia opryszczki oraz trądziku. Odpowiednie naoliwienie skóry lub naskórka twarzy przyspieszało proces regeneracji, a także odbudowy zdrowego naskórka.

Dodatkowo, maseczki z siemienia lnianego mimo faktu, iż nie cieszą się ogromną popularnością – doskonale oczyszczają skórę twarzy ze wszystkich nagromadzonych toksyn oraz zanieczyszczeń.

Stosowanie raz w tygodniu maseczki ze zmielonego siemienia lnianego będzie przede wszystkim odzwierciedlone naszą jasną oraz promienną cerą.

Jak stosować siemię lniane?

Istnieją różne możliwości stosowania siemienia lnianego…

Przede wszystkim wygodnym rozwiązaniem jest dołożenie 2 płaskich łyżeczek do porannego musli lub płatków owsianych, a następnie zalanie ciepłym mlekiem. Pod wpływem ciepła wydobywane są właściwości nasionka, a także zaczyna się proces pęcznienia.

W przypadku, gdy preferujemy siemię lniane do picia, należy 2-3 łyżeczki siemienia – zalać gorącą wodą, czyli przyrządzić napar podobny do herbaty. W momencie zalania, konieczne jest pamiętanie o odpowiednim przykryciu kubka m.in. talerzykiem, dzięki czemu szybciej uzyskamy odpowiedni napar do spożycia.

Przeciętnie, aby napar był gotowy do spożycia powinien pęcznieć do 15 minut, od momentu zalania ciepłą wodą.W przypadku innego zastosowania siemienia lnianego, należy daną miksturę zmiksować blenderem, a następnie przyłożyć jako okład do zmienionego chorobowo miejsca.

Przeciętnie, dany okład powinniśmy trzymać do 30 minut. Jest to również skuteczne rozwiązanie w przypadku oparzeń skóry.

W przypadku osobistej niechęci do spożywania powstałej mikstury – istnieje możliwość zakupu siemienia lnianego w tabletkach, jednak warto zaznaczyć, że sposób działania preparatu jest znacznie bardziej powolny od naturalnie przyjmowanego oraz nieprzetworzonego chemicznie.

O czym warto wiedzieć?

Zanim rozpoczniemy naszą przygodę z siemieniem lnianym należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim należy powoli włączyć go do naszej codziennej diety. Zbyt duże początkowe dawkowanie może upośledzić pracę jelit, a w konsekwencji doprowadzić do zaparć oraz uciążliwych bólów brzucha.

Kolejnym aspektem jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, podczas konsumpcji siemienia lnianego. Woda pomaga w szybkim rozkładzie ziarenek siemienia, w wyniku tego będziemy czuć się lekko i nie zaburzymy pracy całego naszego organizmu.

Siemię lniane jako sposób ochrony zdrowia

Przede wszystkim siemię lniane chroni nasz organizm, przed wieloma nabytymi chorobami. Szczególnie warto podkreślić, iż siemię lniane jest skutecznym sposobem ochrony przed cukrzycą typu II, czyli cukrzycą nabytą. Warto dodać, że poprzez regulację poziomu cholesterolu we krwi, znacznie obniżają się nasze szanse na zachorowanie na miażdżycę.

Siemię lniane jest również wskazane w przypadku wrzodów żołądka oraz zaburzeń pracy układu trawiennego. Odpowiednia ilość związków śluzowych, które zapewniają regenerację – przyśpieszy całkowitą regenerację narządów pokarmowych.

siemie lniane do picia

Niektórzy również twierdzą, że właściwości siemienia lnianego chronią organizm ludzki przed zachorowaniem na nowotwory, poprzez niszczenie wolnych rodników i komórek rakowych.

Siemię lniane a skóra po odchudzaniu

W wyniku błyskawicznej zmiany masy ciała zostaje zaburzona produkcja kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Skutkiem tego są widoczne rozstępy na całym ciele, które najczęściej można usunąć wyłącznie metodą laserową w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Jednak siemię lniane również posiada odpowiednie właściwości, które pomogą w walce z niechcianymi rozstępami na naszej skórze. Jest to możliwe poprzez przyjmowanie kwasów omega 3 oraz cynku, które są zawarte w siemieniu lnianym.

Istotny jest fakt, że regularne jego przyjmowanie podczas całej diety – znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów.

Dodatkowo, odpowiednie nawilżenie skóry od wewnątrz, powoduje że staje się ona niesamowicie aksamitna oraz gładka. Po wystąpieniu rozstępów, istnieją znikome szanse na odpowiednie pozbycie się rozstępów.

Najskuteczniejszą metodą jest stosowanie dużej ilości peelingów z miodem, kawą oraz cynamonem, a także przykładanie okładów z siemienia lnianego na najbardziej widoczne miejsca na naszym ciele.

Warto również pamiętać o ćwiczeniach rozciągających, które również pobudzą kolagen do intensywnej pracy, a przy tym – blizny po schudnięciu staną się mniej widoczne.

Siemię lniane a ciąża

Siemię lniane ma również pozytywny wpływ na organizm w przypadku ciąży. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o zmniejszeniu dawkowania siemienia do jednej płaskiej łyżki stołowej, takie dawkowanie skutecznie będzie zapobiegać zaparciom, jednocześnie znacznie łagodzi bóle porodowe.

Poprzez odpowiednie nawilżenie błon oraz szybką regenerację uszkodzonych narządów, poród jest odczuwalny jako znacznie mniej bolesny. Dodatkowo, siemię rozluźnia szyjkę macicy, co również sprzyja lżejszemu porodowi.

Kolejnym pozytywnym argumentem przemawiającym do stosowania siemię lnianego przez kobietę ciężarną jest dostarczenie kwasu foliowego, który również jest zawarty w ziarenku, jednak w tym przypadku zalecane jest spożywanie zmielonych ziarenek lnu.

Należy jednak pamiętać o odpowiedniej konsultacji z lekarzem na temat spożywania siemienia lnianego od 34 tygodnia ciąży.

W przypadku karmienia dziecka, należy pamiętać o odpowiedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym ciąże, jednak w związku z karmieniem dziecka – niezalecane jest spożywanie jakichkolwiek specyfików, mających działanie przeczyszczające.

Wnioski

Siemię lniane na odchudzanie jest doskonałym preparatem, dodatkowo całkowicie naturalnym i pozytywnie oddziałującym na cały organizm. Należy jednak pamiętać, że jest to doskonały specyfik w przypadku chęci zachowania aktualnej sylwetki, poprzez bieżącą regulację układu pokarmowego – nasz metabolizm, niezależnie od wieku będzie tak samo sprawnie działał.

Siemię lniane jest produktem, który możemy nabyć w każdym sklepie ze zdrową żywnością, a także w aptece. Koszt jego zakupu jest zdecydowanie niewielki, ponieważ kształtuje się na poziomie 3-5 złotych za 100 gram. W wyniku tego, warto posiadać ten preparat w każdym domu, w przypadku chwilowej niestrawności, a także zatruć pokarmowych.

Jest on również całkowicie bezpieczny dla dzieci, dzięki temu znacznie zdrowiej podać siemię lniane niż kolejny lek przeczyszczający.

O innych naturalnych preparatach możesz przeczytać na stronach:

  1. zielona kawa opinie cena gdzie kupić,
  2. tabletki i krem na cellulit,
  3. African Mango opinie cena gdzie kupić.

Odpowiedzi do “Naturalne siemię lniane na odchudzanie

  1. Kerbal

    Ma Pani jakieś informacje odnośnie siemienia lnianego i ginekomastii u facetów? Skoro jest takie dobre dla kobiet w menopauzie to jak to wpłynie na zdrowego mężczyznę w wieku 23l.? Mówię tu o dawkach 2 łyżeczki dziennie.

  2. ania

    piję siemie lniane od ok. 6-ciu miesięcy. 1 łyżkę stołową. na początku lepsza przemiana materii, jednak żadnych efektów odchudzających nie zauważyłam. obecnie moja przemiana materii spowolniła, więc nie wiem co o tym myśleć.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Copyrighted.com Registered & Protected
error: Content is protected !!