Po odchudzaniu zostały rozstępy? Trzy sposoby jak się ich pozbyć.

No Comments on Po odchudzaniu zostały rozstępy? Trzy sposoby jak się ich pozbyć.

Odchudzanie to żmudny i długotrwały proces, wymagający naprawdę sporo wysiłku. Niekiedy satysfakcję ze skutecznego pozbycia się zbędnych kilogramów przesłania wizja skóry, która utraciła jędrność i pokryła się rozstępami. Warto jak najszybciej zadbać o skórę, aby uporać się z niechcianymi pamiątkami po odchudzaniu.

Rozstępy powstają na skutek osłabienia elastyczności skóry, co najczęściej towarzyszy nagłym zmianom masy ciała. Przerwaniu ciągłości włókien elastynowych i kolagenowych towarzyszy powstanie zmian skórnych o charakterze bliznowatym.

Świeże rozstępy mają postać żywo czerwonych, lekko wypukłych zmian – i z takimi najłatwiej jest walczyć. Gdy rozstępy utrwalą się i zblakną oraz staną się wklęsłe – usunięcie ich będzie niemal niemożliwe. Jak zatem walczyć z rozstępami skutecznie?

Odżywianie skóry to podstawa

Podstawą walki z rozstępami jest przywrócenie skórze elastyczności. Konieczne jest regularne, codzienne wmasowywanie w obszary skóry objęte rozstępami kremów o działaniu ujędrniającym i odżywczym. Składniki takich preparatów to m. in.:

– kolagen nawilżający i uelastyczniający skórę
– fitoestrogeny ograniczające aktywność enzymów degradujących włókna kolagenowe
– witaminy A, C i E chroniące skórę przed uszkodzeniami
– naturalne lipidy: skwalen, olejki i woski roślinne, które odbudowują ochronny płaszcz lipidowy skóry i utrzymują jej optymalne nawilżenie
– kofeinę pobudzającą krążenie krwi, a zatem sprzyjającą jej dotlenieniu i odżywieniu

Takie bogactwo składników odżywczych powoduje zauważalną poprawę kondycji skóry dotkniętej rozstępami. Ich działanie zintensyfikowane jest dzięki masażowi towarzyszącemu aplikacji kosmetyku. A dla lepszego przenikania substancji odżywczych w głąb skóry warto regularnie złuszczać skórę peelingami.

Regularnie złuszczaj skórę

Peeling to niezwykle skuteczna broń w walce z rozstępami. Z jednej strony masaż skóry wykonywany drobinkami peelingu poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry, a z drugiej – złuszczanie martwego naskórka ułatwia penetrację substancji czynnych w najgłębsze warstwy skóry.

Jako jeden z najskuteczniejszych wymieniany jest domowej roboty peeling kawowy – wystarczy użyć kilka łyżek kawy mielonej i wymieszać z solą lub cukrem i żelem pod prysznic. Poniżej bardzo dobry przepis na taki domowy peeling z kawy.

 

Skorzystaj z pomocy specjalisty

Gabinety kosmetologiczne i medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów dedykowanych skórze z rozstępami. Najskuteczniejsze z nich to:

– mikrodermabrazja, czyli ścieranie naskórka i głębszych warstw skóry przy pomocy diamentowej głowicy
– endermologia, czyli lipomasaż z efektem m=drenażu limfatycznego
– mezooterapia, czyli ostrzykiwanie skóry objętej rozstępami koktajlami odżywczymi stymulującymi syntezę włókien kolagenowych i elastynowych
– laser pobudzający skórę do regeneracji i remodelingu jej struktury

Każda z wymienionych metod walki z rozstępami wymaga systematyczności i czasu – okazyjne zastosowanie kosmetyku bądź jednorazowy zabieg nie zmienią wyglądu skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
error: Content is protected !!