Po chemioterapii – jak radzić sobie z wypadającymi włosami?

W dzisiejszych czasach chemioterapia jest jedną z najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych metod leczenia różnorodnych chorób nowotworowych. Niestety niektóre leki stosowane w chemioterapii mają mnóstwo działań niepożądanych.

Jednym z najczęstszych problemów jest wypadanie włosów, które można na szczęście powstrzymać stosując specjalne tabletki na wypadanie włosów po chemioterapii. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwu, które tabletki są najskuteczniejsze i które warto kupić w pierwszej kolejności.

Jakie tabletki wybrać?

Na naszym rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych tabletek, które mają wspomóc nas w walce z nadmierną utratą włosów, dlatego też wybranie tych najlepszych jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Pamiętać należy o tym, że żaden produkt nigdy nie będzie w 100% idealny i co najważniejsze na każdego mogą działać zupełnie inne tabletki. Jeżeli jedne środki nie będą przynosić satysfakcjonujących rezultatów, to nie ma się co załamywać i warto sięgnąć po następne tabletki. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za tymi tabletkami, które w swoim składzie zawierają cynk, witaminę A oraz witaminy z grupy B. Bardzo ważna jest przede wszystkim pirydoksyna oraz biotyna, które doskonale wspierają porost włosów po chemioterapii.

Tabletki na bazie wyciągów z roślin

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największą popularnością cieszą się naturalne tabletki na bazie różnorodnych wyciągów z roślin. Na półkach sklepowych możemy znaleźć na przykład tabletki z skrzypu, arbuza lub popularnych kiełków pszenicy.

Warto rozglądać się także za tabletkami, które w swoim składzie mają aminokwasy. Najcenniejsze są aminokwasy egzogenne.

Profolan

Suplement Profolan w chwili obecnej jest najpopularniejszą tabletką na wypadanie włosów, która może pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami na całym świecie. Profolan zawiera w swoim składzie specjalną formułę Grow3, która jest tak naprawdę niesamowitą mieszanką skrzypu polowego, pokrzywy oraz 1-cysteiny. Największą zaletą tabletek Profolan jest to, że nie tylko wspierają porost włosów, ale również utrwalają ich naturalny kolor. Tabletki Profolan jak żadne inne idealnie stymulują porost włosów i nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Gdzie kupić tabletki po chemioterapii

Pamiętać należy o tym, że wybór odpowiednich tabletek, to dopiero połowa sukcesu i bardzo ważną kwestią jest również to gdzie kupimy nasze tabletki. Unikać należy aukcji internetowych, gdzie niestety jest wielu oszustów, którzy sprzedają podrabiane tabletki, które zamiast nam pomóc, mogą nam tylko przynieść jeszcze więcej problemów. Warto dokonywać zakupów w sprawdzonych aptekach i sklepach internetowych.