Czy opinie o Piperyna Forte są prawdziwe?

Piperyna Forte w tabletkachObecnie bardzo modna jest figura slim. Jednak utrzymanie takiej sylwetki wcale nie jest łatwe.

Oczywiście jest garstka kobiet, które mogą poszczycić się smukłą sylwetką jedząc niemal wszystko, ale jednak zdecydowana większość osób z łatwością przybiera na wadze.

Choć są i tacy, którzy twierdzą, że nawet po szklance wody przytyją. Oczywiście jest to mit, ale myślę, że po za nawykami żywieniowymi istotną rolę odgrywa też typ sylwetki.

Przykładowo osoby o typie sylwetki ektomorficznym zazwyczaj nie mają problemów z przemianą materii, również trudno im przybrać na wadze.

Z kolei typ endomorficzny ma bardzo wolną przemianę materia, a zatem takie osoby narażone są na szybkie tycie.

W jaki sposób działa Piperyna

Oczywiście nie oznacza to, że nie mogą mieć smukłej sylwetki, jednak jej utrzymanie będzie zdecydowanie trudniejsze.

I tu właśnie dochodzę do meritum. Jak się odchudzać i co stosować?

Nie czarujmy się, niewielu z nas ma czas na chodzenie na siłownie, czy przyrządzanie zdrowych posiłków.

Jedzenie w biegu, praca w biurze, to wszystko odbija się na sylwetce, stad mamy problemy z wystającym brzuchem, zbyt masywnymi udami.

Warto oczywiście o siebie zadbać, ale czy istnieje środek, który sprawi, że schudniesz, a jednocześnie nie będziesz musiała ćwiczyć?

Idąc za tym tokiem myślenia długo szukałam różnych preparatów, czy też suplementów diety i tak oto na jednym z forum o sposobach na odchudzanie polecono mi środek o nazwie Piperyna Forte.

Jakie właściwości ma Piperyna Forte

Inne użytkowniczki, a nawet użytkownicy bardzo chwalili go, zatem postanowiłam się mu przyjrzeć.

Piperyna Forte – cena

W tym wypadku zasugerowałam się tylko i wyłącznie opiniami. Na samym początku niespecjalnie szukałam wyników badań, dotyczących skuteczności.

Wybrałam się więc do apteki, aby kupić ten suplement diety.

W pierwszej aptece, którą odwiedziłam była dostępna Piperyna Forte.

Jednak stanęłam przed dylematem jaką wybrać: klasyczną, forte, czy fast. Stwierdziłam, że wezmę po prostu Piperynę.

Cena była całkiem mała, Piperyna Forte kosztowała około 30 zł, choć można znaleźć już nawet za 20 zł. Na ulotce nie znalazłam żadnych informacji, które byłyby zaskakujące.

Tak naprawdę producent rekomenduje zażywanie jednej tabletki na dzień, którą należy popić wodą. Na ulotce znajdowało się tylko jedno ostrzeżenie, że Piperyna Forte nie jest polecana dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Natomiast nie ma żadnych informacji dotyczących kolidowania z lekami, czy też efektów ubocznych, co uznałam za dobry znak.

Piperyna Forte – co to jest?

Oczywiście warto dokładnie dowiedzieć się, czym jest Piperyna Forte. Większość osób pewnie wie, że to po prostu ekstrakt z pieprzu czarnego.

Tutaj pewnie wielu z Was przyjdzie na myśl, po co kupować suplement, skoro niemal do każdej potrawy dodaje się pieprz. Otóż szkopuł tkwi w szczegółach.

Piperyna jest związkiem alkoidowym, który występuje w górnej warstwie owoców pieprzu.

Pewnie teraz to już dla wielu zupełnie nic nie znaczy. W końcu czym jest ten związek alkoidowy.

Tutaj musiałam poprzeć się fachową literaturą, bo przyznam, że nie pamiętam, aby o czymś takim uczono na chemii.

Dowiedziałam się, że to w pełni naturalny związek, który w kilku przypadkach może być trujący jeżeli spożyje się zbyt dużą ilość.

To owszem nie napawa optymizmem, ale stosując się do zalecanej dawki nic chyba nie powinno się stać. Stwierdziłam, że skoro to naturalny produkt, to można zaryzykować.

Zbliża się lato, można więc zrobić coś z brzuchem. Schudnięcie o 2 kg mi nie zaszkodzi.

Warto także wiedzieć, że to właśnie ten składnik w dużej mierze odpowiada za ostry smak pieprzu, stąd czym pieprz ostrzejszy, tym zawiera więcej piperyny.

Dobra na wszystko

Piperyna jest związkiem, który wykorzystuje się jako środek leczniczy.

Doskonale wspomaga walkę z bakteriami chorobotwórczymi, oczyszcza i ma działanie antynowotworowe, więc choćby dlatego warto go stosować.

Według badań ma także świetne właściwości odchudzające. Wzmaga ona proces termogenezy, czyli proces wytwarzania ciepła.

Zatem podczas trawienia organizm zdecydowanie szybciej spala kalorie. Z takich właściwości słynie także pikantne jedzenie np. ostre papryczki, które są również źródłem piperyny.

Piperyna zdecydowanie przyspiesza także proces lipozy, zatem przyspiesza spalanie się tłuszczu.

W trakcie tego procesu w tkance tłuszczowej powstają kwasy tłuszczowe i glicerol, które są wychwytywane i w dużej mierze neutralizowane.

Tutaj również warto potwierdzić skuteczność piperyny badaniami naukowymi.

Naukowcy na łamach poczytnego czasopisma naukowego Journal of Agricultural and Food Chemistry zauważyli również, że piperyna zakłóca aktywność genów, które przyczyniają się do zalegania tłuszczu, zatem może doskonale blokować komórki tłuszczowe.

Ale czy to znaczy, że łatwo jest schudnąć?

Właśnie zamierzam to sprawdzić.

Test

Raczej nie preferuję pełnić roli królika doświadczalnego, ba – nawet nie chcę by testowano na zwierzętach, gdyż nieszczególnie ufam testom in vivo, które moim zdanie są także nieetyczne.

Zatem wstając rano, zaraz po śniadaniu połknęłam jedną tabletkę.

Nie miałam żadnych efektów ubocznych, nie bolał mnie też brzuch, ani moja przemiana materii także nie przyśpieszyła.

Jak wiadomo po jednej tabletce nie można oczekiwać efektów, zatem postanowiłam stosować je przez 2 tygodnie, a przy tym nie zmieniać nic w swoim jadłospisie i generalnie prowadzić takie życie jak zawsze.

Szczerze, nawet przy dłuższym stosowaniu efektów ubocznych dalej nie było, co na pewno jest dużym plusem, ale co mogę powiedzieć.

Czy efekty mnie zaskoczyły?

Piperyna Forte – szczegół ma znaczenie

Efekty, a raczej ich brak – tak mogę podsumować zażywanie piperyny.

Właśnie tutaj znaczenie ma szczegół. Piperyna może być skuteczna, pod warunkiem, że zmienimy nawyki żywieniowe i włączymy odpowiednią dawkę ruchu.

W moim przypadku nie zostało to spełnione, zatem efektów też nie było. A co ważne, piperyna nie jest w żadnym wypadku cudownym lekiem, który wyleczy otyłość w kilka dni, czy tygodni.

Warto pamiętać, że nie ma także diety cud. Chudnięcie w ekspresowym tempie jest niezdrowe, ale i niebezpieczne dla życia.

Zresztą takie odchudzanie zazwyczaj kończy się efektem jojo i przytyciem jeszcze większej ilości kilogramów.

Otyłość jest chorobą, którą trzeba leczyć, a lekarstwem w tym wypadku jest dieta, ruch, a dopiero na końcu suplementy takie jak Piperyna.

Oczywiście muszą one być naturalne.

Piperyna Forte – moje odczucia

Jeżeli zastanawiasz się, czy to dobry wybór, to odpowiedź jest bardzo prosta i łatwa. odchudzanie z tabletkamiOczywiście, że tak.

Przede wszystkim Piperyna Forte jest naturalna i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Wzmacnia także organizm i chroni przed wieloma chorobami.

Zwiększa także naszą odporność oraz ma działanie odchudzające.

Ale tutaj potrzeba czasu. Piperyna Forte przyczynia się do zdrowego odchudzania, zatem efekty nie są natychmiastowe. O tym przekonałam się sama.

Obecnie zmieniłam nawyki żywieniowe. Staram się jeść więcej warzyw, nie jadam fast foodów oraz raz w tygodniu chodzę na siłownie.

Przy tak małych ograniczeniach moja waga w ciągu miesiąca stosowania zmniejszyła się o niecały kilogram, mam także lepszą kondycję i samopoczucie.

Piperyna Forte nie działa natychmiast, co nawet jest zaletą, gdyż efekty jej stosowania mogą być naprawdę imponujące.

Ja osobiście ją polecam.

Jednak pamiętajcie, że sama piperyna nie zdziała cudów, jeżeli nie zaczniecie więcej się ruszać i lepiej odżywiać. Warto, bo zdrowie i życie jest najważniejsze.

Czy opinie o Piperyna Forte są prawdziwe?
5 (100%) 2 głos[y]