Obstilax opinie – na zaparcia, czy odchudzanie?

Tabletki ObstilaxSmukła sylwetka jest wizytówką każdego człowieka. Jednak nie wszyscy mogą poszczycić się pięknym ciałem, a właśnie przez pryzmat wyglądu jesteśmy oceniani.

Warto więc zadbać o swoją sylwetkę. Jak stracić zbędne kilogramy? Dziś postanowiłam przyjrzeć się suplementowi diety Obstilax.

Jest on reklamowany jako w pełni bezpieczny i naturalny.

Czy rzeczywiście tak jest?

Suplement diety Obstilax – co twierdzi producent?

Obstilax to preparat ziołowy. Wspomaga on prawidłowe wypróżnianie się, w ten sposób wpływa na utrzymanie odpowiedniej wagi.

Obstilax w swoim składzie ma wyciągi z rabarbaru i senseu.

Ten produkt mogą przyjmować tylko osoby dorosłe i w żadnym wypadku nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Maksymalnie można przyjąć jedną tabletkę Obstilax, którą należy połknąć popijając minimum 0,5 l wody. Nie wolno przegryzać tabletki.

Kuracja maksymalnie może wynosić około 10 dni. Tego suplementu diety w żadnym przypadku nie mogą przyjmować kobiety w ciąży, a także karmiące piersią.

Nie stwierdzono też żadnych interakcji Obstilax z innymi lekarstwami, choć trudno znaleźć informacje, czy jakieś badania były prowadzone.

Producent reklamuje produkt jako suplement, który zapobiega zaparciom, stąd polecany jest u osób z tym problemem.

Producent przestrzega także przed przedawkowaniem, które może wywołać bóle brzucha i gorsze samopoczucie.

Równie ważną kwestią jest przyswajanie suplementu. Tutaj warto zwrócić uwagę, czy Obstilax rozwiązał problem zaparć i czy wypróżnienia są w miarę regularne.

Tak sobie myślę, skąd wzięła się reklama Obstilax jako środka na odchudzanie.

Takie informacje znalazłam na jednym z licznych forów, gdzie użytkowniczki zachwalały ten środek, oceniając go jako niezwykle skuteczny.

Maksymalna dawka, jaką sugeruje producent, to raptem 1 tabletka. Co zatrważające, na forum znalazłam opinie, że warto wziąć nawet 4 sztuki…

Przyznam szczerze, że bardzo przeraziłam się tą informacją, gdyż niezależnie od tego czy jest to suplement diety, czy lek to przedawkowanie jest bardzo szkodliwe dla organizmu.

Może przyczynić się do powstania nawet zatrucia organizmu, które zagraża zdrowiu i życiu.

Obstilax – bo skład jest ważny

Obstilax w swoim składzie ma rabarbar i senes, które mają działanie przeczyszczające i przyspieszające ruchy jelit. Senes jet znany w medycynie ludowej Azji już od wielu lat.

Składnik Obstilax

Zawiera sennozydy, które pobudzają perystaltykę jelit.

Tutaj należy pamiętać, że pomimo tego, że jest to roślina jej skutki uboczne mogą być bardzo szkodliwe. Nadmierne spożycie wypłukuje z organizmu potas, a to z kolei prowadzi do chorób serca.

Również picie herbatek oczyszczających i stosowanie suplementu z senesem prowadzi to ciężkich chorób.

Z kolei rabarbar ma także działanie oczyszczające, ale nie odchudzające. Mit na temat odchudzających właściwości rabarbaru wziął się z tego, że rabarbar jest bardzo mało kaloryczny.

Jednak, w przypadku suplementów diety, nie ma to specjalnego znaczenia, gdyż w produkcie stosowany jest ekstrakt.

Jeżeli chcesz się odchudzić, to lepiej jedz rabarbar, a nie połykaj suplementy diety. W składzie Obstilax również znajduje się cykoria, ale w zdecydowanie mniejszej ilości.

Ona także ma działanie przeczyszczające.

Obstilax – odchudzanie czy wypróżnianie?

Wiadomo, że większość z nas jest bardzo zapracowana, stąd nie ma czasu na długie treningi, czy też zdrowe odżywianie i sięga po różne suplementy diety.

Telewizja, czy internet promują smukłe sylwetki.

Również celebryci zamieszczają na Instagramie zdjęcia wyrzeźbionej sylwetki, bez grama tłuszczu i idealnie smukłą talią.

jak działa Obstilax

Oczywiście wiele młodych osób się na to nabiera, zapominając, że za tymi idealnymi ciałami nie stoi nic innego, jak Photoshop.

Również słynne zdjęcia “znienacka”, często są oszustwem, gdyż to tak naprawdę ustawki, a potem nim zdjęcie pojawi się na stronie internetowej czy w telewizji pracuje nad nim cały sztab ludzi.

Jednak mimo to, nadal niektórzy wierzą w ową naturalność i dążą do wzorców, które są nieosiągalne, bo nierealne.

Są zasługą jedynie programów graficznych. Tutaj należy pamiętać, że ważne jest zdrowie, bo jeżeli ma się sylwetkę endomorficzną, nawet jakby zupełnie przestało się jeść, nigdy nie będzie się miało talii osy.

To oczywiście nie oznacza, że nie należy o siebie dbać.

Jednak muszę przyznać, że przeraziłam się czytając opinie osób, które zażywają kilka tabletek Obstilaxu dziennie i cieszą się z posiadania permanentnej biegunki.

Przecież Obstilax jest suplementem diety, który ma regulować wypróżnianie, poprzez zwiększenie masy kałowej, a następnie jej rozdrobnienie.

Przyspiesza on też ruchy jelit, a to prowadzi to częstszych wypróżnień.

Przyznam szczerze, że nie miałam ochoty testować tego suplementu na sobie i poszukałam informacji dotyczących jego skuteczności.

Osoby zmagające się z problemem zaparć, które przyjmowały zalecaną dawkę były bardzo zadowolone, zatem, Obstilax na zaparcia może być skuteczny.

Ale czy umożliwia pozbycie się kilogramów?

Tutaj odpowiedź już nie jest taka łatwa

Użytkowniczki forum twierdziły, że zażywając kilka tabletek dziennie pozbyły się w ciągu tygodnia kilku zbędnych kilogramów.

Rekordzistki chwaliły się zgubieniem nawet 5 kilogramów.

Jednak jak wiadomo jest to szkodliwe, maksymalnie można stracić 1 kg na tydzień stosując dietę i ćwiczenia.

Wtedy zdrowie na tym w żaden sposób nie cierpi. Jednak 5 kg to już przesada.

Przeraziłam się także czytając, jak użytkowniczka pyta, w jaki sposób doprowadzić do biegunki, bo chceObstilax nie odchudza schudnąć.

Rady jakie uzyskała sprawiły, że poczułam zażenowanie, ale i strach do czego zdolni są ludzie, by być szczupłymi. Poradzono jej bowiem połknięcie kilku tabletek Obstilaxu.

Tutaj oczywiście muszę od razu zaznaczyć, że liczba wypróżnień powoduje usunięcie z organizmu wody, co powoduje chudnięcie.

Oczywiście może doprowadzić także do odwodnienia, co może już mieć tragiczne skutki dla zdrowia i życia.

Zatem poprzez biegunkę tak naprawdę się nie chudnie,tylko pozbywa nawodnienia.

Stąd po powrocie to normalnego odżywiania, bądź też zaprzestania stosowania suplementu waga powraca, a nawet może się zwiększyć, gdyż jelita mogą spowolnić swoją pracę, by próbować pozbyć się biegunki.

Wtedy spalanie kalorii jest zdecydowanie wolniejsze, stąd łatwo znowu przybrać na wadze.

Obstilax- bo cena ma znaczenie

Zazwyczaj znane mi suplementy diety można było kupić jedynie na stronach internetowych. Były one sprowadzane z innych krajów.

Również cena była przesadnie wysoka. Zazwyczaj za całą kurację trzeba było zapłacić około 200, a nawet 300 złotych.

Jeśli chodzi o ten aspekt, cena Obstilaxu jest bardzo miłym zaskoczeniem.

O dziwo 14 tabletek kosztuje tylko 8 zł i bez problemu można je zakupić niemal w każdej aptece zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Można także kupić opakowanie 42 tabletek za 18 zł.

Obstilax- na zaparcia, a nie odchudzanie

Jeżeli zmagasz się z nadprogramowymi kilogramami, lepiej zacznij uprawiać sport, bądź też zmień dietę.

Tutaj najlepiej wybrać się do dietetyka, który takową przepisze.

Będzie ona zdrowa, pyszna, a przy okazji zaspokoi Twoje zapotrzebowanie na witaminy. Nie warto łykać suplementów na odchudzanie, bo one zwyczajnie nie odchudzają.

Zatem także w przypadku Obstilax, nie polecam go stosować. Można poprzez swoją nieodpowiedzialność zrobić sobie krzywdę, a przecież zdrowie i życie jest najważniejsze.

Obstilax to suplement na zaparcia, a nie na odchudzanie, więc tego się trzymajmy.

Obstilax opinie – na zaparcia, czy odchudzanie?
4.2 (84%) 5 głos[y]