Niesamowite jagody acai dla każdego

Owoce jagód acai berry to coraz bardziej popularny produkt dostępny na rynku, który stał się szczególnie interesujący dla osób borykających się z nadprogramowymi kilogramami. Co kryją w sobie te nieduże owoce, że zyskały taką sławę? Jagody Acai występują naturalnie w lasach Amazońskich, ale obecnie są dostępne niemal w każdym kraju.

Wyglądają podobnie do ciemnych winogron, ale mają znacznie mniejsze rozmiary i są ciemniejsze oraz charakteryzują się czekoladowo-jagodowym smakiem. Trzeba więc przyznać, że brzmi to bardzo obiecująco, szczególnie dla łasuchów lubujących się w słodkościach typu czekolada. Owoce mogą się więc okazać świetną i zdrowszą alternatywą wysoko przetworzonych słodkich przekąsek dostępnych na sklepowych półkach.

Co ważniejsze są bogatym źródłem składników odżywczych, które są wręcz niezbędne do zapewnienia optymalnego funkcjonowania naszego organizmu. Właściwości przeciwutleniające tych owoców mają bardzo duże znaczenie dla opóźnienia procesu starzenia komórek. Nie bez powodu wszyscy nawołują do zwiększenia w swojej diecie ilości produktów bogatych w antyoksydanty.

Czym są antyoksydanty, które mieszczą się w tych małych owocach? Są to związki, których zadaniem w naszym organizmie jest powstrzymywanie szkodliwego działania wolnych rodników. Zmniejsza to również ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, które często stanowią nieciekawy wyrok. Ich owoce chronią układ sercowy i naczyniowy oraz korzystnie wpływają na dolegliwości typu cukrzyca, choroby wątroby, opryszczka, niska odporność czy też jaskra.

Ponadto zawierają szereg aminokwasów o łatwej przyswajalności przez organizm bez obciążania narządów trawiennych. Mają one też wpływ na poziom cholesterolu, ponieważ zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do zwiększenia tej właściwej frakcji cholesterolu. Z ich dobroczynnych właściwości korzystają również włosy, skóra i paznokcie, których kondycja się optycznie poprawia.

Włosy i paznokcie stają się mocniejsze i mniej łamliwe, a skóra nabiera blasku. Mają również wpływ na proces chudnięcia, co na pewno skusi nie jedną panią. Nic dziwnego, ponieważ jest to całkowicie naturalny wspomagacz, który nie niesie za sobą negatywnych sutków ubocznych dla zdrowia, tak jak to się często zdarza w przypadku nieprzemyślanego spożywania jakiś nieznanym specyfików syntetycznych na odchudzanie.

Przyczyniają się do przyśpieszenia metabolizmu, co umożliwia utratę masy ciała. Często występują one jako suplement diety z dodatkowymi składnikami, które potęgują dobroczynne właściwości. Oczywiście same w sobie, jagody acai nie spowodują utraty zbędnych kilogramów, ale są dobrym uzupełnieniem w kuracji odchudzającej.