Na odchudzanie Acai Berry? – Wyciąg z jagód

Wysportowana, szczupła sylwetka jest ciągle na topie. Szczególnie gdy robi się coraz cieplej a letnia odzież raczej nie ukryje nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiele osób postanawia zabrać się za odchudzanie. Jak od dawna wiadomo podstawę stanowi dieta i sport. Do tego picie dużych ilości wody niegazowanej.

Warto też pomyśleć o włączeniu jakiegoś wspomagacza odchudzania. W aptekach jest sporo różnorodnych preparatów, które działają na zasadzie wypełniaczy żołądka, mają zmniejszać apetyt albo przyspieszać metabolizm. Są dostępne bez recepty i oparte na składnikach naturalnych. Nie wiadomo, który wybrać i czy zadziała?

Od jakiegoś czasu na rynku są dostępne preparaty odchudzające zawierające w swoim składzie jagody acai berry. Owoce jagód acai berry są znane z wielu właściwości zdrowotnych i udowodniono też, że odchudzają. Są to niepozorne jagody, które rosną w kiściach tak jak winogrona i mają wspaniały smak.

Występują w lasach amazońskich i stanowią w sporej części pożywienie mieszkańców dżungli. Badania potwierdziły, że jagody acai zawierają wiele cennych składników, między innymi witaminy: A, z grupy B, C i E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe czyli omega 3, 6, 9. Podczas odchudzania chronią one organizm człowieka przed wyjałowieniem. Ponadto poprawiają pracę mózgu i korzystnie wpływają na odporność.

Obniżają też poziom wolnych rodników, czyli substancji odpowiedzialnych za procesy starzenia organizmu. Działają korzystnie w przypadku miażdżycy a nawet przy zachorowaniach na choroby nowotworowe. Poprawiają działanie układu trawiennego, ponieważ zawierają błonnik ułatwiający trawienie. Są pomocne w leczeniu chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy a także w refluksie żołądkowo-przełykowym. Obniżają poziom cukru we krwi tak więc można je stosować w profilaktyce cukrzycy.

Zawarte w nich fitosterole poprawiają wygląd cery czyniąc ją bardziej nawilżoną i gładką.

Ważna jest jakość spożywanych jagód. Istotne jest, aby proces obróbki technologicznej tych owoców zabezpieczał te wszystkie naturalne substancje w nich zawarte, które są tak cenne dla zdrowia.
Te wszystkie dobroczynne działania jagód doprowadziły do tego, że poza produkcją suplementów na odchudzanie, wiele osób prowadzących zdrowy tryb życia postanawia włączyć je do swojej diety.

Suplementy na odchudzanie, które zawierają wyciąg z pewnością będą pomocne w zrzuceniu kilogramów i poprawią wygląd. Niemniej jednak nie należy zapominać, ze niezbędna jest prawidłowa dieta i sport, a suplementacja to tylko pewna forma wspomagania. Jeżeli postanawiamy wydać na swoje odchudzanie pieniądze, to postarajmy się aby były one wykorzystane jak najlepiej. Trzeba pomyśleć też o kondycji fizycznej i kilka razy w tygodniu włączyć aktywność fizyczną.