Kwas HCA sposobem na odchudzanie

No Comments on Kwas HCA sposobem na odchudzanie

Odpowiednia, optymalna waga pomaga podnosić sprawność fizyczną, ale ma również wpływ na samopoczucie psychiczne. Nadwaga może być przyczyną smutku, izolacji, a nawet doprowadzić do depresji.

zioła na odchudzanie

Najlepszą metodą na dojście do właściwej masy ciała jest zbilansowana dieta, składająca się z 5 małych posiłków, które są spożywane w równych odstępach czasu. Zrezygnowanie z cukrów prostych i alkoholu, spożywanie cukrów złożonych i zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców to niektóre z czynników, jakie powinny obniżyć masę ciała. Co wtedy, gdy te sposoby nie działają?

Naturalny kwas z rośliny

W walce z nadmierną masą ciała najtrudniejsze są napady głodu, apetyty i chęć na słodycze. Kwas hydroksycytrynowy, czyli w skrócie kwas HCA to nowy sposób na walkę z nadwyżką tłuszczu. Kwas ten jest pozyskiwany z rośliny o nazwie garcynia kambodżańska.

Roślina ta jest stosunkowo dobrze przebadana i wykorzystywana przy walce z nadwagą. Kwas HCA ogranicza uczucie głodu, do mózgu wytwarzany jest komunikat “stop”, dzięki któremu nie sięgamy po bezsensowne, puste przekąski i nie przejadamy się.

wszystko o odchudzaniu

Te zioła na odchudzanie mają także dodatkowe działanie, które może służyć zdrowiu. Mianowicie, kwas hydroksycytrynowy może sprawdzić się u osób z podwyższonym stężeniem cholesterolu i zagrożonych miażdżycą. Według przeprowadzonych badań przyjmowanie kwasu HCA zaowocowało spadkiem stężenia cholesterolu i trójglicerydów.

Garcynia kambodżańska w działaniu

O tym, że kwas hydroksycytrynowy sprzyja odchudzaniu świadczy fakt, że kwas ten utrudnia przemianę węglowodanów w tłuszcze, hamuje uczucie głodu, zwiększa produkcję glikogenu w wątrobie i w innych tkankach, a także nasila proces termogenezy.

kwas hydroksycytrynowy

Przyjmowanie suplementów z zawartością tego kwasu odnosić duży skutek, jeżeli jest połączone z dietą i aktywnością fizyczną. Od innych doustnych środków na odchudzanie, garcynia kambodżańska i kwas wytwarzany z niej, wyróżnia się brakiem efektów ubocznych. Nie powoduje depresji, nie wywołuje nerwowości i nie jest przyczyną problemów ze snem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze specyfiku

Na co zwrócić uwagę przy zakupie suplementu z zawartością kwasu hydroksycytrynowego? Owoc garcynia kambodżańska zawiera od 5 do 30% kwasu HCA, stąd praktyczne znaczenie mają wyłącznie ekstrakty.

Należy wybierać produkty, które są standaryzowane, a prestiż producenta danego suplementu nie budzi wątpliwości co do możliwości kontroli poziomu HCA w każdej wytwarzanej partii. Preferowaną metodą HPLC jest tutaj wysokociśnieniowa chromatografia cieczowa.

garcynia kambodzanska

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na najprostszą rzecz… mianowicie opakowanie. Wybieraj wyłącznie szklane, ciemne opakowania, które są w stanie zapewnić oczekiwaną aktywność kwasu hydroksycytrynowego w preparacie, a co za tym idzie wysoką, prawdziwą skuteczność w walce z nadmierną wagą ciała.

Była już zielona herbata, zioła na odchudzanie, owoce acai i inne mniej, lub bardziej skuteczne preparaty roślinne. Teraz przyszła pora na garcynię kambodżańską i kwas HCA. Jeżeli kwas hydroksycytrynowy rzeczywiście nie wywołuje działań niepożądanych, dlaczego by nie spróbować tej diety.

Po więcej informacji nt suplementów proszę skorzystać z poniższych linków:

  1. afrykańskie mango i opinie na jego temat,
  2. czy zielona kawa zasługuje na swoje opinie i cenę,
  3. zestawienie tabletek i kremów na cellulit,
  4. http://szczuplakobieta.pl/jagody-acai-berry-extreme-cena-gdzie-kupic-tabletki/,
  5. http://szczuplakobieta.pl/garcinia-cambodgia-actives-dzialanie-cena-tabletki/.

Leave a Reply

Your email address will not be published.