Kilka produktów, które uwielbiamy mimo, że tuczą i nam szkodzą.

No Comments on Kilka produktów, które uwielbiamy mimo, że tuczą i nam szkodzą.

Zdrowe odżywianie powinno być dla nas podstawą. Mowa tu nie tylko o sylwetce i płynących korzyściach ze zbilansowanej diety, ale także o poprawie naszej kondycji, samopoczucia, a nawet wyglądu.

Istnieją takie produkty, których powinniśmy unikać, gdy staramy się zdrowo żyć i dbać o sylwetkę. Okazuje się, że nawet ich niewielka ilość jest niezwykle tucząca i kaloryczna. Do tego te tuczące produkty bardzo często jemy codziennie.

Majonez jest jednym z tych typowych tuczących produktów.

A możemy się założyć, że większość ma go w domu. Dodajemy go do jajek i wszelakich sałatek warzywnych. Wydaje nam się, że jego mały słoiczek w ogromnej sałatce warzywnej to nic takiego- w końcu warzywa to samo zdrowie. W ten sposób tłumaczymy sobie wybór majonezu, który bez obaw moglibyśmy zastąpić jogurtem greckim.

Majonez za to ma 700 kalorii w 100 gramach, z czego jedna mała łyżeczka majonezu dodana do jajek, do sałatki, czy na kanapkę to aż 175 kalorii! Nie ma co się oszukiwać, rzadko kiedy kończymy tylko na jednej łyżeczce, prawda?

majonez

Cukier to kolejny tuczący produkt, a je go praktycznie każdy.

Nie mamy tu na myśli, tylko słodzenia kawy, czy herbaty, a nawet uwielbienia do słodkich wypieków. Cukier jest obecny w przetworzonych produktach spożywczych, które kupujemy. Jego zawrotne ilości znajdują się w płatkach śniadaniowych, jogurtach owocowych, ale także mrożonych warzywach i gotowych daniach. Bywa, że cukru nie unikniemy, nawet gdy nie lubimy słodyczy, a kawę słodzimy od święta.

wlasciwosci cukru

W 100 gramach cukru kryje się 400 kalorii. Za to norma dziennego spożycia cukru dla dorosłego człowieka to od 20 do 36 gram., co daje nam 5-9 łyżeczek. Nie da się ukryć, że mało kto z nas przestrzega tej normy. A szkoda, bo cukier wcale nie krzepi- wręcz przeciwnie.

cukier

W zestawieniu tuczących produktów nie może zabraknąć alkoholu, który sam w sobie jest niezwykle tuczący.

W kolorowych drinkach staje się za to bombą kaloryczną. Piwo jasne ma 150 kalorii, ale tylko w jednej 500ml butelce. Za to piwo ciemne ma już 400 kalorii w butelce. Co to oznacza? Że podczas typowego letniego grilla przyjmujemy zawrotne ilości kalorii nawet o tym nie wiedząc. Ironia losu jest taka, że rzadko kiedy zastanawiamy się nad kalorycznością alkoholu. Bardziej zwracamy uwagę na to, by nie jeść słodyczy, czy unikać słonych i tuczących przekąsek.

alkohol kalorie

Okazuje się, że sam alkohol przyjmowany regularnie może wpłynąć na nasze zdrowie, ale także i na wagę. Jeśli w ostatnim czasie przytyliście, a lubicie pić spore ilości alkoholu co tydzień, to być może znaleźliście winowajcę swojej wagi. Spotkanie z przyjaciółkami to okazja do wypicia butelki wina. Tylko, czy zdajecie sobie sprawę ile kalorii ma jedna mała lampka wina słodkiego (120ml), aż 150 kalorii!

Produkty light

Na koniec zostawiliśmy grupę produktów, która tylko udaje zdrową, a tak naprawdę to tuczące produkty, których powinniśmy unikać. Mowa o wszystkich produktach z grupy light. Jogurty light, sery light, twarogi light, te wszystkie produkty mają z natury zawierać mniej tłuszczu, a tym samym pozytywnie wpływać na naszą dietę.

produkty light

Okazuje się jednak, że jest w nich więcej cukru, wody, konserwantów i mniej substancji odżywczych. Ze zdrowotnego punktu widzenia lepiej zjeść trochę mniej twarogu pełnotłustego, niż zamieniać go na twaróg light. Wyjdziemy na tym lepiej i ze względu na cenę i patrząc na nasze zdrowie.

Jak widać, tuczące produkty są wszędzie, ale my nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Zwykłe produkty, które zjadamy codziennie, mogą wpływać negatywnie na całą naszą dietę, jak i nasze zdrowie. Może w chwili słabości warto zwrócić uwagę na pyszne i zarazem zdrowe smoothie?

Inne artykuły:

African Mango opinie cena i gdzie kupić | Mango Afrykańskie – //szczuplakobieta.pl/african-mango-opinie-cena-gdzie-kupic/

Jagody Acai Berry Extreme – cena i gdzie kupić tabletki – //szczuplakobieta.pl/jagody-acai-berry-extreme/

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
error: Content is protected !!