Jak znaleźć motywację do odchudzania?

No Comments on Jak znaleźć motywację do odchudzania?

By się odchudzać, należy mieć dużo siły i motywacji. Bez tego ani rusz. Nawet gdy na samym początku jesteśmy niezwykle zmotywowane i nastawione na chudnięcie, pojawia się taki czas, gdy wydaje nam się, że nasze wysiłki są niepotrzebne, a wizja zjedzenia całej tabliczki czekolady wydaje się niezwykle kusząca. Jak utrzymywać motywacje do schudnięcia? Jak sensownie zaplanować nasze odchudzanie? Podpowiadam!

motywacja
Motywacja do schudnięcia- jak ją utrzymywać?

Z początku motywowanie się jest całkiem łatwe. Widzimy pierwsze efekty, dlatego ćwiczymy coraz więcej, dbamy o dietę i z radością wchodzimy na wagę. A potem pojawia się zastój. Niestety, ale trzeba się z nim liczyć w ciągu każdej diety. Bywa, że należy zmienić wtedy ćwiczenia, bądź przeprowadzić redukcję spożywanych kalorii. Dla wielu kobiet jednak jest to czas zaniechania diety.

Nic nie chudniemy przez miesiąc? Nie rzucajmy diety, dalej prowadźmy zdrowy tryb życia, szukajmy sportu, który nas satysfakcjonuje, ale nie poddawajmy się! Zapiszmy się na zajęcia z koleżanką, umówmy się na wspólne bieganie, stwórzmy sobie tablicę motywacji, nagradzajmy się czymś ciekawym za każdy sukces, takie podejście pozwoli nam przetrwać okres stagnacji bez porzucania diety.

przemiana

Zmiany- tylko małymi kroczkami

Gdy do tej pory nasz tryb życia był siedzący, a ulubione dania wymagały tylko pogrzania w mikrofali, nie mamy co się łudzić. By być zdrową, musimy całkowicie zmienić dotychczasowy styl życia. Nie róbmy niczego na siłę i od razu. Lepszym rozwiązaniem jest zmienianie naszych nawyków żywieniowych krok po kroku. By zacząć ten proces, zastanówmy się, co jest naszym największym problemem, jeśli chodzi o odżywianie. Czy to uwielbienie do słodkiego? Czy to, że ogromną miłością darzymy słone przekąski? A może lubimy przetworzone jedzenie i nie wyobrażamy sobie życia bez niego?

porady

Gdy określimy już problem, o wiele łatwiej będzie nam go wyeliminować. Wystarczy wybrać zdrowsze zamienniki naszych codziennych grzeszków. Zamiast słodyczy suszone owoce, zamiast słonych przekąsek garść orzechów, zamiast przetworzonego jedzenia pyszne potrawy, które przygotujemy same.

Takie drobne zmiany powinny dotyczyć także aktywności fizycznej. Gdy w ogóle nie dbaliśmy o naszą kondycję, ot tak nie wystartujemy w maratonie. Nie ma co się oszukiwać- będziemy potrzebowali czasu, by poprawić naszą kondycję i wytrzymałość.

Głupotą jest rzucanie się od razu na głęboką wodę. Zacznijmy od marszu, czy pływania. Zacznijmy się rozciągać w domowym zaciszu. Powoli zwiększajmy trasę, czy ilość powtórzeń naszego treningu. Testujmy nowe metody aktywności, nie pozwólmy sobie na nudę. Namówmy naszą przyjaciółkę na wspólne treningi, w końcu razem jest o wiele przyjemniej.

Cierpliwość

Nie przytyłyśmy w jeden dzień, by od razu schudnąć. Im szybciej uświadomimy sobie, że chudnięcie to proces, piekne cialoktóry u jednej osoby przebiega szybciej, a u innej wolniej, tym lepiej dla naszego zdrowia psychicznego i samopoczucia. Nie wchodźmy codziennie na wagę. Nie rozpaczajmy, gdy schudłyśmy mniej, niż zakładałyśmy. Zacznijmy czerpać radość ze zdrowego jedzenia i ćwiczeń, bo to oznacza, że robimy dla siebie, swojej sylwetki i zdrowia naprawdę coś dobrego.

Nasz organizm i tak będzie nam dawał znaki o podjęciu dobrej decyzji. Nasza cera się poprawi, skóra stanie się promienna, a ciało coraz jędrniejsze. Takie procesy jednak nie zachodzą w tydzień. Nie przerywajcie diety, tylko na bieżąco notujcie swoje małe sukcesy. W chwilach kryzysu wracajcie do tej listy i patrzcie, ile już udało wam się osiągnąć. Nie każdy ma takie samozaparcie jak wy. A w końcu zawsze możecie więcej.

Motywacja do schudnięcia jest prosta do utrzymania, jeśli staramy się widzieć pozytywy w każdej sytuacji.

Powiązane artykuły:

African Mango opinie cena i gdzie kupić | Mango Afrykańskie – //szczuplakobieta.pl/african-mango-opinie-cena-gdzie-kupic/

Jagody Acai Berry Extreme – cena i gdzie kupić tabletki – //szczuplakobieta.pl/jagody-acai-berry-extreme/

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
error: Content is protected !!