Jak Zażywać African Mango

Powszechna moda na zdrowy styl życia znajduje odbicie w zbilansowanym odżywianiu się, aktywności fizycznej oraz dbałości o optymalną masę ciała. Czemu waga jest taka ważna? Z roku na rok rośnie świadomość, iż nadwaga to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim – problem zdrowotny. Dlatego tak wielu ludzi podejmuje próbę odchudzania, niestety – często nieudaną. Odchudzanie wymaga bowiem ścisłego reżimu dietetycznego i dużej dawki codziennego ruchu. Jest jednak sposób na uskutecznienie procesu odchudzania – to mango afrykańskie.

Na czym polega fenomen afrykańskiego mango?

Afrykańskie mango to roślina spotykana tylko w jednym miejscu na świecie – lasach deszczowych Kamerunu. Nie należy mylić go z powszechnie znanym owocem mango. Wyciąg z pestek mango afrykańskiego – Irvingia Gabonensis jest skarbnicą substancji aktywnych, które oddziałując na wiele aspektów metabolizmu, skutecznie wspomagając odchudzanie. Najważniejsze właściwości african mango to:

  1. Polifenole i garbniki roślinne zwiększają wrażliwość tkanek na działanie insuliny i leptyny. Ta pierwsza reguluje poziom glukozy we krwi, ograniczając wahania cukru we krwi i zapobiegając napadom głodu. Z kolei leptyna to tzw. hormon sytości, który oddziałując na ośrodkowy układ nerwowy hamuje apetyt.
  2. Błonnik zapewnia długotrwałe uczucie sytości, reguluje pracę układu pokarmowego, ogranicza wchłanianie glukozy i tłuszczu w przewodzie pokarmowym. Prowadzi to do ograniczenia kaloryczności spożywanych posiłków.
  3. Polifenole zawarte w african mango nasilają procesy lipolizy, czyli aktywnego spalania tkanki tłuszczowej.
  4. Mango afrykańskie wspomaga detoksykację organizmu i usuwanie nadmiaru wody, co wspomaga proces odchudzania; ponadto zawiera szereg witamin i minerałów, które są niezbędnymi kofaktorami wielu procesów metabolicznych.

<< Kliknij po Najlepszą Cenę od Oficjalnego Producenta >>

Jak zażywać african mango?

Oryginalne mango afrykańskie dostępne jest pod postacią kapsułek o zawartości sproszkowanego mango w dawce 100 mg, co odpowiada 10 mg aktywnego wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. W przeprowadzonym w 2005 roku badaniu dotyczącym skuteczności odchudzającej african mango osobom badanym podawano dawkę dobową 150 mg mango, co przyniosło zauważalne efekty odchudzające.

Podobna jest deklaracja producenta suplementu: zażywanie 2 kapsułek dziennie (200 mg/ dobę) powoduje w ciągu pierwszych czterech tygodni utratę masy ciała rzędu 5%. Przy dłuższym stosowaniu średnia utrata masy ciała po 10 tygodniach wynosiła 13 kg, co oczywiście jest kwestią mocną indywidualną. Zalecane jest zażywanie kapsułek podczas posiłku, rano i wieczorem.

Pod tym linkiem przeczytać można cały artykuł nt. African Mango.