Czy popularne tabletki mogą powodować jakieś skutki uboczne?

Zmagając się z niekorzystnymi skutkami gromadzenia się wody w organizmie warto sięgnąć po specjalne suplementy diety, które ułatwiają pozbycie się jej nadmiaru z organizmu. Jednym z takich suplementów, dostępnych na polskim rynku, są tabletki Hydrominum.

 

hydrominum na cellulit

Według producenta, zmniejszają nadmiar wody w organizmie wraz z występującymi w niej toksynami, co więcej, wspomagają utratę masy ciała i wpływają na redukcję cellulitu, czyli tzw. skórki pomarańczowej. Czy oprócz reklamowanych korzyści mogą one powodować jakieś skutki uboczne?

Przyczyny gromadzenia się wody w organizmie

Wiele czynników ma wpływ na gromadzenie się wody w organizmie. Podstawową przyczyną nadmiaru wody w organizmie jest zaburzenie równowagi hormonalnej.

Może być to związane z cyklem menstruacyjnym, ciążą lub przyjmowaniem hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Nadmiar wody może być również związany ze stosowaniem nieodpowiedniej diety lub zbyt małą dawką aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Tabletki Hydrominum receptą na gromadzenie się wody w organizmie?

Producent tabletek Hydrominum rekomenduje skuteczność działania swojego suplementu diety, popierając swoje słowa składem produktu.

W suplemencie znajdziemy zatem wyciąg z opuncji figowej, która wspomaga metabolizm tłuszczów, mniszek lekarski, który usuwa nadmiar wody z organizmu, pokrzywę mającą działanie podobne do wspomnianych wcześniej składników oraz wyciąg z nasion winogrona, które wspomagają walkę z cellulitem.

cellulit wodny

Nadzwyczajny skład tabletek?

Wspomniany wcześniej skład suplementu diety Hydrominum jest niczym nadzwyczajnym. Większość ze wspomnianych składników, wykorzystywanych do produkcji tabletek, ma działanie moczopędne.

Stwierdzenie, że tabletki te mają działanie odchudzające jest więc mocną nadinterpretacją. Tabletki Hydrominum nie mają właściwości spalających tłuszcz, a jedynie moczopędne, co trudno przyrównać do utraty nadmiaru masy ciała.

Czy tabletki Hydrominum powodują skutki uboczne?

Wszelkie dostępne źródła informują, że tabletki Hydrominum nie powodują żadnych skutków ubocznych. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ ziołowe składniki tego suplementu nie posiadają właściwości, które mogłyby wywoływać przykre efekty.

Jedynym negatywnym skutkiem przyjmowania tabletek Hydrominum jest, według osób przyjmujących suplement, nadmierna potrzeba korzystania z toalety. Moczopędne właściwości tabletek mogą skutecznie uprzykrzyć życie przyjmującym ten suplement, jednak dzięki temu pozbywamy się z organizmu toksyn i regulujemy pracę całego organizmu.

Czy można zastąpić tabletki naturalnym zamiennikiem?

Skład tabletek Hydrominum opiera się w stu procentach na naturalnych składnikach. Zioła zawarte w tabletkach wykazują działanie moczopędne, pomagają zwalczyć cellulit wodny oraz usuwają z organizmu toksyny.

Z powodzeniem możemy je jednak zastąpić ziołowymi herbatkami dostępnymi w sklepach zielarskich lub aptekach. Wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego, pokrzywy oraz zielonej herbaty należy zmieszać i wypijać codziennie jako zamiennik tabletek.

Więcej o praktycznym ich zastosowaniu tutaj.