Poważny cellulit wodny – co pomoże go usunąć?

Cellulit wodny, czyli nadmierne gromadzenie wody w tkankach to aktualnie jedno z najczęstszych schorzeń, z którymi borykają się (najczęściej) kobiety. Zatrzymanie wody między komórkami budującymi skórę związane jest z upośledzeniem krążenia limfy (chłonki) oraz krwi.

Przyczyny cellulitu wodnego

Do najczęściej obserwowanych przyczyn opuchlizny i pofałdowania skóry (tak objawia się cellulit) zaliczyć można m.in siedzący tryb życia i związany z tym brak aktywności fizycznej.

Nie mniej ważnym aspektem w etiopatogenezie choroby jest częste noszenie wysokich obcasów (szczególnie szpilek). Dieta bogata w sód (zawarty w chlorku sodu, czyli soli kuchennej) to także uznany czynnik sprawczy.

Tabletki antykoncepcyjne oraz hormonalna terapia zastępcza (aktualnie coraz rzadziej stosowana ze względu na możliwe działanie onkogenne) według najnowszych doniesień także mają wpływ na wytworzenie cellulitu typu wodnego.

Cellulit wodny, a cellulit tłuszczowy (pomarańczowa skórka)

Bez względu na podobnie brzmiące nazwy powszechnie znana skórka pomarańczowa i cellulit wodny to nie to samo. W etiopatogenezie cellulitu tłuszczowego dużą rolę również odgrywa krew i chłonka, jednak ich działanie jest zgoła odmienne od tego opisywanego w tworzeniu cellulitu wodnego.

Najkrócej mówiąc pomarańczowa skórka związana jest bezpośrednio z nadmiernym gromadzeniem zbędnych substancji w komórkach tłuszczowych (adipocytach) co nie ma miejsca w przypadku drugiego typu cellulitu.

cellulit wodny

Sposoby na pozbycie się cellulitu wodnego- czy istnieją?

Cellulit wodny podobnie jak skórka pomarańczowa są stanami zaburzającymi odbiór własnego ciała przez kobietę. Powstające w przebiegu cellulitu opuchlizny i obrzęki nie tylko szpecą kobiece ciało, ale również odbierają pewność siebie.
Sposobów na pozbycie się cellulitu wymienić można kilka, jednak ich skuteczność nie jest 100 % o czym należy pamiętać. Najlepszym, lecz nieosiągalnym działaniem byłoby pozbycie się wszystkich czynników sprawczych. W XXI wieku nie jest to jednak możliwe, ze względu na uwarunkowania społeczne.

Hydrominum- lek na cellulit?

Jednym z lepszych wyborów, które może podjąć kobieta borykająca się z cellulitem jest rozpoczęcie terapii preparatem o nazwie Hydrominum.

Hydrominum usuwa nadmiar wody z organizmuDziałanie preparatu zawierającego wyciąg z ziela pokrzywy i herbaty zielonej polega na usunięciu nadmiaru wody zgromadzonej w organizmie. Zmniejszenie objętości wody zalegającej w tkankach powoduje zmniejszenie widoczności cellulitu wodnego.

Za nie mniej ważne działanie Hydrominum uznać można podkręcenie metabolizmu i szybsze usuwanie toksyn.

Działanie uboczne, które zachwyca zdecydowaną większość kobiet to równoczesna z zmianą wyglądu skóry utrata masy ciała. Opuncja figowa i mniszek lekarski zawarte w Hydrominum znacznie wspomagają procesy spalania tkanki tłuszczowej.

Jednak czy aby na pewno opinie o Hydrominum spotykane w internecie są wiarygodne?