Goji Original a opinie – czy działa?

oryginal gojiGoji to czerwone, podłużne jagody, owoce kolcowoju pospolitego, krzewu wywodzącego się z Chin.

Ich rosnąca od kilku lat popularność jest niesamowita, ale i nie powinno to dziwić, ponieważ owoce te zawierają szereg witamin oraz aż 18 aminokwasów mających dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka.

W Polsce kolcowój pospolity (zwany także szkarłatnym) jest krzewem uprawnym, niekiedy dziczeje i można go spotkać rozsianego w różnych okolicach.

Jagodami goji od długiego czasu interesuje się medycyna

Oczywiście pierwsi zainteresowali się ich działaniem Chińczycy, od ładnych kilku lat jednak coraz większa rzesza producentów leków i parafarmaceutyków stosuje je w swoich preparatach.

Według medycyny chińskiej, mającej wielowiekowe tradycje w stosowaniu naturalnych komponentów w leczeniu i poprawie zdrowia czy też wyglądu, jagody goji mają mieć dobroczynne działanie na układ oddechowy człowieka, wykazują też działanie wspierające i regenerujące wątrobę i nerki, a także wspierają odporność, poprawiają nastrój oraz pomagają w odchudzaniu.

To ostatnie działanie wydaje się najbardziej pożądane w dzisiejszych czasach, stąd najczęściej jagody goji można spotkać w różnego rodzaju preparatach wspomagających osiągnięcie i utrzymanie szczupłej sylwetki.

Czy naprawdę jednak owoce te mają cudowne działanie?

W smaku świeże jagody goji są jednocześnie i cierpkie, i słodkie. Są dość drogie, cena przekracza 60zł za kilogram.

Bardzo często są jednak składnikiem różnego rodzaju mieszanek z suszonymi owocami i orzechami, występują wtedy właśnie w formie suszonej.

Dodaje się je także do musli, co w połączeniu z błonnikiem z płatków zbożowych daje całkiem zdrową kombinację.

Ale jagody goji występują także w kosmetykach pod postacią wyciągu.

Ich dobroczynny wpływ na skórę – składniki goji hamują procesy starzenia się skóry – powoduje, że kosmetyki zawierające je w składzie są bardzo popularne.
Czy to wszystko jednak działa?

Otóż opinie są podzielone, a dokładniej – ilu użytkowników, tyle opinii.

Naukowcy są zgodni co do tego, że generalnie każdy naturalny składnik ma dobroczynne działanie na organizm ludzki, jednak nie oczekujmy cudów.

Schudnięcie bez diety i ruchu, które wiele kobiet najczęściej zastępuje właśnie “cudownymi” tabletkami, nie ma szans na powodzenie.

Warto jednak poznać działanie różnych środków i nie traktując ich jak panaceum na wszelkie dolegliwości czy też jako tabletki-cud, włączyć je do swojej diety jako suplementy.

Tak można stosować preparat Goji Original.

Jak działa Goji Original ?

Według producenta, Goji Original ma hamować apetyt, przyspieszać metabolizm, dodawać energii, przeciwdziałać napadom wilczego głodu oraz chronić przed efektem jo-jo.

Goji Original

Składniki jagód goji – witaminy z grupy B, witamina E, C, minerały i aminokwasy – to cudowny koktajl, który ma pomóc nam schudnąć i utrzymać wagę, a także poczuć się po prostu lepiej.

Po przejrzeniu setek dyskusji na rozmaitych forach internetowych poświęconych odchudzaniu, a także po osobistym sprawdzeniu działania tabletek Goji Original, mogę stwierdzić, że… wszystko zależy od nastawienia osoby przyjmującej preparat i od jej organizmu.

Taka prawda – nie na każdego dany preparat działa tak samo.

Poza tym nie oszukujmy się – nie istnieje cudowny, złoty środek na wszystkie dolegliwości, nie ma składnika, który magicznie niemal pozbawi nas oponki na brzuszku czy zmniejszy obwód ud o kilkanaście centymetrów w dwa tygodnie.

Odchudzanie to proces długotrwały i wymagający żelaznej konsekwencji, znam to z autopsji.

Wszelkiego rodzaju preparaty to jedynie wspomagacze, a ich działanie w dużej mierze polega na uzupełnianiu minerałów i witamin, które nieuchronnie w procesie odchudzania są tracone.

Tak też działa preparat Goji Original

Mało kto z przepytywanych przeze mnie osób potwierdził faktyczną utratę zbędnych kilogramów wywołaną jedynie przyjmowaniem tabletek.

Natomiast często powtarzało się stwierdzenie, że tabletki Goji Original dodają energii i osoby przyjmujące je czuły się po prostu lepiej.

Jak osiągnąć szczupłe ciało z Goji Original

Być może, ja takiego efektu nie zauważyłam, ale może spowodowane to jest moim sceptycznym nastawieniem biologa, który doskonale wie, że cudów w naturze nie ma, a wszystko ma swoje konsekwencje i z czegoś wynika.

W procesie chudnięcia rzeczą naturalną jest stopniowa utrata energii, jeśli proces chudnięcia jest zbyt gwałtowny.

Przyjmowanie preparatów uzupełniających utratę cennych składników odżywczych jest logiczne i korzystne i stąd nasze lepsze samopoczucie.

Aby jednak schudnąć nie można polegać tylko na tabletkach i tutaj niestety muszę stwierdzić, że preparat Goji Original nie działa tak, jak reklamuje go producent.

Nie zastąpi nam ruchu, diety, nie spowoduje, że z rozmiaru 44 przejdziemy do rozmiaru 36 w dwa tygodnie.

Na pewno jednak pozwoli nam jakoś przebrnąć przez proces chudnięcia bez zbytnich strat w organizmie.

Goji Original recenzja

Preparat Goji Original jest bardzo dobry w uzupełnianiu braków witaminowo-mineralnych spowodowanych odchudzaniem.

Niezaprzeczalnym jest jednak fakt, że same tabletki nie odchudzają, a jedynie wspomagają organizm w procesie radzenia sobie ze spadającą wagą, który to proces ma kolosalne znaczenie dla wszystkich narządów wewnętrznych człowieka.

Wydaje się, że wiele kobiet o tym zapomina, starając się przede wszystkim zrzucić wagę, nie troszcząc się o to, jakie zmiany zachodzą w tym czasie w ich ciele.

Zmiany nie tylko wizualne, ale przede wszystkim biochemiczne i fizjologiczne.

Sama schudłam około 15 kilogramów, ale proces ten zajął mi ponad 8 miesięcy i żadne tabletki tego nie przyspieszyły.

Jest takie stwierdzenie, że najlepszą dietą jest dieta MŻ, czyli kolokwialnie mówiąc – mniej żreć.

Jest to prawda, ale nie do końca.

Samo ograniczenie ilości kalorii przyjmowanych każdego dnia to nie wszystko.

Te kalorie, które przyjmujemy muszą być wartościowe, bogate w witaminy i minerały.

I tu oczywiście można, a nawet warto, włączyć do diety preparaty z jagodami goji. Na pewno to nie zaszkodzi, choć nie oczekujmy cudów w kilka dni.

Organizm ludzki ma przedziwną tendencję do bronienia się przed głodzeniem, dlatego głodzenie się, stosowane często przez zdesperowane kobiety, nawet połączone z przyjmowaniem “cudownych’ preparatów, nie ma sensu, a nawet prowadzi do utraty zdrowia.

Na pewno także nie zrzucimy w ten sposób wagi. Odchudzajmy się mądrze. Współczesna medycyna oferuje nam wiele preparatów, które mogą nam pomóc.

Pomóc właśnie, a nie zastąpić wysiłek, jakim jest przestawianie się na zdrowy tryb życia, pełen zdrowej żywności i ruchu.

recenzja Goji Original

Goji Original moja opinia

Goji Original na pewno nie jest w stanie odchudzić nas sam z siebie.

Żaden preparat tego nie potrafi, mimo zapewnień producentów.

Czas chyba powiedzieć to jasno i otwarcie – odchudzanie to nie jest proces kilkutygodniowy, to nie jest fanaberia, bo trzeba się zmieścić w wąską sukienkę lub zrzucić brzuszek przed urlopem na plaży.

Odchudzanie to zmiana sposobu myślenia i sposobu odżywiania, wreszcie zmiana trybu życia, wprowadzenie ruchu, który jest zbawienny dla naszego ciała.

Preparaty zawierające jagody goji czy jakiekolwiek inne cudowne owoce mogą jedynie wspomóc nas w walce o dobrą sylwetkę i zdrowie, uzupełniając tracone mikro- i makroelementy.

Podstawą odchudzania niech będzie zatem zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii oraz więcej ruchu, a to pozwoli nam utrzymać wymarzoną wagę, kiedy ją już osiągniemy.

Goji Original a opinie – czy działa?
1 (20%) 3 głos[y]