Epiduo a opinie – kontrowersyjny lek na trądzik

lek na trądzik EpiduoCzym jest lek Epiduo i na co można go stosować?

Ta nazwa może być obca przeciętnym ludziom, ale powinni ją znać wszyscy, którzy zmagają się z tak nieprzyjemną dolegliwością, jaką jest trądzik.

Epiduo na trądzik to preparat polecany przez lekarzy specjalizujących się w problemach skóry – dermatologów.
Jak wygląda ten lek i w jaki sposób należy go stosować, aby zobaczyć szybkie efekty?

Ponieważ Epiduo jest dostępny wyłącznie na receptę, to lekarz powinien ustalić, jakie dawkowanie będzie najbardziej odpowiednie określenie.

Jeśli dolegliwość jest nasilona, być może dermatolog stwierdzi, że Epiduo na trądzik należy stosować nawet kilka razy w ciągu dnia.

Zazwyczaj jednak zalecane jest używanie go tylko raz dziennie.

W jaki sposób?

Preparat Epiduo to żel, dlatego stosuje się go wyłącznie zewnętrznie, na skórę, w chorobowo zmienione miejsca. Należy dokładnie rozprowadzić go na całym obszarze zaatakowanym przez trądzik.

Zdarzyć się może też, że preparat ten będzie miał zbyt intensywne działanie i zaszkodzi skórze, na przykład wywołując podrażnienia czy wysypkę.

To znak, że Epiduo na trądzik jest stosowany w zbyt dużej ilości i warto spróbować ograniczyć jego użycie, na przykład smarować skórę raz na dwa dni.

Niektóre osoby mają bardzo wrażliwą skórę, dlatego Epiduo może okazać się dla nich lekiem zbyt mocno działającym.

skóra z krostkami

Należy być bardzo ostrożnym przy stosowaniu tego preparatu.

Szczególnie trzeba uważać, żeby nie dostał się on do oczu, ust albo nosa.

Jeśli mimo wszystko będziemy nieostrożni i lek dostanie się na przykład do oka, należy szybko wypłukać je w zimnej wodzie.

Kolejną istotną kwestią jest to, że przy stosowaniu leku Epiduo na trądzik, bezpieczniej jest unikać promieni słonecznych, a dokładniej promieniowania UV, które może w takiej sytuacji być szczególnie szkodliwe dla naszej skóry.

Tak silny preparat jak Epiduo jest przepisywany na receptę przez lekarza specjalistę, dlatego trzeba trzymać się dokładnie zaleceń lekarza podczas jego stosowania.

Ważne jest aby używać lek tylko wtedy, jeśli nie upłynęła jeszcze data ważności.

Przed pierwszym użyciem Epiduo na trądzik, należy również zapoznać się z ulotką informacyjną zamieszczoną w opakowaniu.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Preparat powinien być przechowywany w szczelny opakowaniu, w suchym oraz chłodnym miejscu, z dala od dzieci, dla których kontakt z Epiduo mógłby być bardzo niebezpieczny.

Bardzo istotne jest także, aby nie przekazywać leku innym osobom, które nie konsultowały tego z lekarzem.

Preparat Epiduo jest przepisywany na określoną dolegliwość skórną i nie powinien być stosowany przez inne osoby, nawet jeśli wydaje się, że mają identyczny problem.

W ten sposób, te osoby mogą tylko sobie niepotrzebnie zaszkodzić i narobić problemów!

Należy także pamiętać o tym, aby nie stosować żelu Epiduo na wszelkie uszkodzenia skóry, takie jak rany, pęknięcia czy poparzenia słoneczne.

Kosmetyki antytrądzikowe

Jak każdy lek, także Epiduo na trądzik może wywoływać mnóstwo efektów ubocznych.

Można je oczywiście zminimalizować, stosując lek według zaleceń lekarza.

Jakie są możliwe skutki uboczne stosowania Epiduo na trądzik?

Do często występujących dolegliwości należy wysuszona lub podrażniona skóra, łuszczenie się skóry, pieczenie jej, może wystąpić także zaczerwienienie.

Rzadziej występujące skutki uboczne stosowania Epiduo to między innymi obrzęk powiek, uczucie dyskomfortu bądź uciskające gardło.

Zazwyczaj objawy te znikają lub maleją po około dwóch tygodniach stosowania Epiduo na trądzik, ale nie jest to regułą i niektórzy zmagają się z nimi przez cały okres stosowania leku.

O czym warto powiedzieć lekarzowi, zanim przepisze on nam ten silnie działający preparat?

Z pewnością trzeba poinformować go o uczuleniu bądź nadwrażliwości na jakiekolwiek składnik zawarty w Epiduo.

Należy też powiedzieć mu o wszystkich innych stosowanych lekach, przede wszystkim o tych, które także mają działać przeciw trądzikowi.

Zanim dermatolog przepisze nam Epiduo, trzeba koniecznie mu powiedzieć o ciąży, nawet jeśli pacjentka tylko przypuszcza, że w niej jest.

Należy również poinformować go o fakcie karmienia piersią, chociaż zazwyczaj nie jest to przeciwwskazanie do stosowania Epiduo na trądzik.

Epiduo w walce z trązikiem

Jakie są opinie o Epiduo, które można wyczytać w internecie?

Są one bardzo zróżnicowane i niekiedy świadczą o rewelacyjnym działaniu preparatu, a niekiedy wręcz przeciwnie, można przeczytać dużo negatywnych informacji na jego temat.

Oczywiście, działanie Epiduo jest inne u każdego pacjenta, co więcej, dużo zależy także od dawkowania leku oraz stanu, w jakim znajdowała się skóra chorego przed rozpoczęciem leczenia.

A więc, jakie są często powtarzające się opinie o Epiduo na trądzik?

Niektórzy rzeczywiście zauważają znaczną poprawę, ale jednocześnie pojawia się u nich też inny problem, a mianowicie dokuczliwe podrażnienia lub pieczenie skóry.

Niestety, to powszechnie powtarzający się problem przy stosowaniu Epiduo na trądzik.

Piecząca, zaczerwieniona skóra nie jest zbyt miłym skutkiem ubocznym i zdarza się u wielu osób stosujących ten preparat.

Opinie o Epiduo są więc bardzo podzielone – z jednej strony, ludzie chwalą go sobie za skuteczne działanie, z drugiej natomiast, krytykują za dokuczliwe i trudne do wyleczenia skutki uboczne.

Czytając liczne opinie o Epiduo, można się przekonać, że lek zaczyna działać już po niecałych dwóch tygodniach od rozpoczęcia kuracji.

Preparat ma też inną, niebagatelną zaletę- jest dostępny w atrakcyjnej cenie, bardzo korzystnej dla klienta.

Dlatego opinie o Epiduo są częściowo pozytywne i można wśród nich znaleźć sporo zwolenników tego silnie działającego, specjalistycznego żelu.

Niestety, z wielu opinii można dowiedzieć się jeszcze jednego, bardzo istotnego faktu- Epiduo na trądzik nie ma trwałego działania, a przecież to na tym najbardziej zależy chorującym osobom. Jeśli odstawimy lek, dolegliwość w krótkim czasie powróci.

Tak więc, mimo że Epiduo jest skuteczny i pomaga w leczeniu nawet bardzo nasilonego trądziku, ma także sporo wad które każą się zastanowić, czy jego stosowanie jest dobrym rozwiązaniem.

Szczególnie w przypadku osób, które z natury posiadają wrażliwą skórę i obawiają się, że będą się zmagać że skutkami ubocznymi, które dotykają duży procent osób stosujących Epiduo na trądzik.

Co zawiera ten specjalistyczny preparat?

Głównymi składnikami czynnymi są adapalen, a także nadtlenek benzoilu.

Działanie adapalen polega przede wszystkim na redukcji stanów zapalnych, takich jak grudki czy krosty, a także wszelkich zmian trądzikowych.

Dzięki niemu Epiduo jest skuteczny w leczeniu trądzika.

Działanie adapalenu jest niezwykle silne.

Stosuje się go do leczenia miejscowego, bezpośrednio na obszary, w których pojawił się stan zapalny.

Drugi istotny składnik, jaki zawiera preparat Epiduo na trądzik, to nadtlenek benzoilu.

Jego zadaniem jest walka z bakteriami, które wywołują trądzik, pomaga więc zapobiegać zmianom chorobowym. Jakie jest dokładne działanie tego składnika, który znajduje się w żelu Epiduo?

Ma on mnóstwo pozytywnych właściwości dla skóry, gdyż działa przeciwbakteryjnie, przeciwświądowo, przeciwzapalnie i przeciwłojotokowo, a to bardzo istotne cechy przy walce z trądzikiem.

Podobnie jak adapalen, nadtlenek benzoilu jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego.

Epiduo a opinie – kontrowersyjny lek na trądzik
3 (60%) 7 głos[y]