Dieta kopenhaska – jej zalety i wady

No Comments on Dieta kopenhaska – jej zalety i wady

Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, zwłaszcza kobiet, ale również coraz częściej mężczyzn. Ma to nie tylko wymiar estetyczny, ale również zdrowotny, bo każdy chyba przynajmniej mniej więcej potrafi powiedzieć, jakie negatywne skutki niesie za sobą nadwaga.

Jednak tak naprawdę dla większości osób, zwłaszcza kobiet, najważniejszy jest właśnie aspekt estetyczny. Dla wielu pań schudnięcie jest tak ważne, że gotowe są na wiele, byle tylko osiągnąć ten cel, nawet na zrujnowanie swojego zdrowia.

schudnij dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska opinie

Mimo iż lekarze i specjaliści żywienia zalecają zrównoważoną dietę i większą aktywność fizyczną jako najlepszy i najzdrowszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także ostrzegają, że optymalne tempo chudnięcia to utrata jednego kilograma na tydzień, mało kto stosuje się do tych zaleceń.

Kobiety, które chcą schudnąć dużo i szybko, często chwytają się diet “cud”, które obiecują stracenie wielkiej ilości kilogramów w błyskawicznym czasie, a przy tym przy minimum wysiłku. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma nic za darmo i w każdej takiej obietnicy musi kryć się haczyk.

Jedną z diet, przestrzegając której można rzeczywiście stracić wiele kilogramów w krótkim czasie, jest znana dobrze specjalistom żywienia, a także osobom odchudzającym się, dieta kopenhaska. Powszechnie wiadomo, że dieta ta jest trudna do przestrzegania, ponieważ jest bardzo rygorystyczna.

Jadłospis diety kopenhaskiej

Wiele jest wprawdzie takich systemów żywienia, w których jada się mało, ale jeszcze gorsza pod tym względem jest dieta kopenhaska jadłospis jej bowiem nie dość, że zapewnia małe porcje, to w dodatku menu jest mało urozmaicone. To powoduje, że w organizmie powstają poważne deficyty ważnych dla niego składników odżywczych i mineralnych, a to nie jest bezpieczne dla zdrowia.

jadłospis diety kopehaskiej

Już nawet kilka dni takiego sposobu żywienia ma zły skutek dla organizmu, zaś dłuższe odchudzanie się może doprowadzić do jego prawdziwego spustoszenia.

Poza tym na diecie tej trudno jest wytrwać. Zwłaszcza osoby, które do tej pory sporo jadały, mogą mieć z tym problem i czuć się osłabione, może je boleć z głodu głowa i brzuch. W takiej sytuacji normalne funkcjonowanie jest poważnie utrudnione.

Specjaliści żywienia zalecają, by nie stosować tej diety dłużej niż kilka dni. Może to być więc dobry sposób dla osób, które potrzebują szybko schudnąć niewielką ilość kilogramów, bo zakłada się, że w tydzień można stracić 5 kg. Dłuższe stosowanie diety może być niebezpieczne.

kopenhaska dieta wady zalety

Wady diety kopenhaskiej

Na tym jednak nie koniec złych stron tej diety, bo mimo iż dieta kopenhaska efekty daje naprawdę spore w porównaniu do innych, zdrowszych diet, w których kładzie się nacisk na zdrowe odchudzanie, to w jej przypadku często obserwuje się efekt jojo.

Nawet osoby, które cechują się szczególną wytrzymałością i nie rzucą się wygłodniałe na jedzenie zaraz po zakończeniu diety, dotyka ten problem.

Jest to spowodowane tym, że organizm chce uzupełnić deficyty powstałe w wyniku diety i robi sobie zapasy w postaci tkanki tłuszczowej, nawet jeśli otrzymuje nadal zmniejszoną ilość kalorii. To powoduje, że dieta ta nie zawsze przynosi pożądane skutki.

Po przejściu trudnego okresu diety zawsze można poszukać sposobów jak sobie poradzić po niej, np. jak na poniższym filmiku:

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułami nt ceny african mango, opiniami o zielonej kawie oraz tabletkach i kremach na cellulit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.