Dieta Dukana – wady i zalety

No Comments on Dieta Dukana – wady i zalety

Dieta Dukana stanowi jeden z popularnych obecnie sposobów na odchudzanie. Specyfiką tego postępowania Dobra dietadietetycznego staje się zminimalizowanie ryzyka powrotu do wagi sprzed kuracji – tak zwany efekt jo-jo zostaje zniwelowany, dzięki optymalnie zaprojektowanej diecie.

Wspomniany sposób odżywiania posiada wiele zalet, jednak nie jest pozbawiony słabszych stron. Wydaje się zasadne rozważenie ich, przed przystąpieniem do kuracji dietetycznej.

 

Fundamentalne założenia diety Dukana

Podstawą podczas wdrażania omawianej diety okazuje się zwiększenie zawartości białek w codziennym jadłospisie, przy jednoczesnym ograniczeniu przyjmowania tłuszczów oraz węglowodanów. Wobec podobnych zaleceń, dieta Dukana nazywana jest dietą białkową (proteinową).

Warto zaznaczyć, że w trakcie jej stosowania nie pojawiają się ograniczenia odnoszące się do ilości spożywanych posiłków oraz ich częstotliwości – każda osoba indywidualnie decyduje o tych parametrach, optymalizując je do potrzeb własnego organizmu. Niezbędne jest jednoczesne spożywanie dużych ilości wody, która przyczynia się do detoksykacji organizmu oraz wspomaga proces odchudzania.

Dieta dzieli się na kilka etapów, które stopniowo wprowadzają zmiany w codziennym jadłospisie – w pierwszej fazie dopuszczalne jest przyjmowanie wyłącznie nisko tłuszczowych produktów białkowych, które w kolejnych etapach uzupełniane są warzywami, owocami i pozostałymi produktami, powszechnie spożywanymi.

Ostateczny rezultat polega na powrocie do tradycyjnego sposobu odżywiania, przy jednoczesnym wprowadzeniu wybranego dnia, w którym zjadane są wyłącznie białkowe produkty. Podobne zalecenie ma na celu utrwalenie osiągniętych efektów i zniwelowanie powstania efektu jo-jo.

Dieta Dukana

Zalety diety Dukana – skuteczność i trwałość efektów

Niezaprzeczalną zaletą omawianego postępowania dietetycznego jest jej efektywność, jak również proces utrwalania rezultatów. Ponadto warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych diet odchudzających, dieta Dukana nie wymaga stosowania głodówek i nie wydaje się zbyt restrykcyjna w swoim przebiegu.

Wydaje się, że zapewniając dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych, przyczynia się do zachowania zdrowia, przy jednoczesnym zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Zwróćmy uwagę na opinie ludzi, którzy dietę tę już stosowali:

Wady postępowania dietetycznego według Dukana

Podstawowym zarzutem wobec diety Dukana jest nadmierna ilość spożywanego białka – to na nim bowiem opiera się całościowa idea procesu odchudzania. Spożywanie białka w dużej ilości może przyczynić się do pojawienia się zdrowotnych konsekwencji, w postaci obciążenia nerek i wątroby. Organizm zostaje nadmiernie zakwaszony, a obniżona zawartość błonnika w pożywieniu skutkuje zaburzeniami trawienia oraz powstawaniem zaparć.

Efektywna dieta odchudzająca

 

Okazuje się więc, że dieta Dukana daleka jest od ideału – pomimo wysokiej skuteczności i szybkości uzyskanych efektów, może wywołać wysoce negatywne i niebezpieczne skutki zdrowotne. Z tego względu powinna być wdrażana z dużą rozwagą i rozmysłem.

 

Tutaj znajdziecie linki do innych artykułów:

szczuplakobieta.pl/african-mango-opinie-cena-gdzie-kupic

szczuplakobieta.pl/jagody-acai-berry-extreme-cena-gdzie-kupic-tabletki

Leave a Reply

Your email address will not be published.