Dieta Atkinsa dla miłośników mięsa. Na czym polega?

No Comments on Dieta Atkinsa dla miłośników mięsa. Na czym polega?

Dieta Atkinsa dla miłośników mięsa. Na czym polega?Odchudzanie z dietą Atkinsa

Współczesna rzeczywistość generuje wysoki stopień zapotrzebowania na smukłą i zgrabną sylwetkę, niezależnie od płci oraz wieku. Osoby dbają więc o swój wygląd zewnętrzny nie tylko ze względów estetycznych, lecz również wobec kwestii zdrowotnych.

Powszechnie wiadomo bowiem, że nadmierna otyłość wywołuje nieprzyjemne konsekwencje w organizmie człowieka.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby społeczeństwa, można zauważyć zwiększenie pomysłów dietetycznych, mających na celu wsparcie osób zmagających się z nadwagą. Rozpowszechnianie rozmaitych diet cieszy się sporym zainteresowaniem – wśród propozycji adresowanych dla ludzi, pragnących schudnąć pojawia się między innymi dieta Atkinsa.

Kontrowersyjna dieta niskowęglowodanowa

Podstawowym celem wspomnianej diety jest znaczne ograniczenie cukrów prostych w przyjmowanych pokarmach. Podobne zalecenie wydaje się oczywiste i nie budzi zaskoczenia. Przeciwne odczucia pojawiają się natomiast wobec wskazania spożywania zwiększonej ilości tłuszczów oraz białek – wydaje się bowiem, że to one odpowiadają za nadmiernie odkładającą się tkankę tłuszczową, przyczyniając się do nadwagi.

Okazuje się jednak, że łączenie tłuszczów z białkami wpływa na stopniowe zmniejszanie ilości spożywanych posiłków, co z kolei w znaczący sposób oddziałuje na skuteczny proces odchudzania.

Fazy diety Atkinsa

Wspomniana metoda zrzucania zbędnych kilogramów dzielona jest na trzy etapy, z których każdy trwa dwa tygodnie. W kolejnych dniach zauważalne zostają zmiany w wadze, co z pewnością motywuje do dalszego stosowania zaleceń.

W pierwszym etapie diety powinno nastąpić znaczne ograniczenie spożywania węglowodanów – należy wówczas zrezygnować z jedzenia produktów zbożowych, w tym pieczywa, jak również warzyw zawierających skrobię, owoców i produktów mlecznych.

Dieta Atkinsa

Po upływie dwóch tygodni można zwiększyć zawartość węglowodanów w posiłkach, a codzienny jadłospis staje się nieco bardziej urozmaicony. Dozwolone są owoce i warzywa, charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym oraz niewielką zawartością węglowodanów.

Ostatni etap omawianej diety okazuje się sposobem na żywienie, który powinien pozostać w codzienności danej osoby – jadłospis obejmuje trzy duże posiłki oraz dwie przekąski. Podstawą spożywanych potraw są tłuszcze zwierzęce, w tym rybne oraz oleje roślinne – według twórcy diety, w wyniku spożywania ograniczonej ilości węglowodanów, krew zostaje nieznacznie zakwaszona, co wpływa na zmniejszenie odczucia głodu.

AtkinsSkuteczność postępowania dietetycznego według dr Atkinsa

Przy restrykcyjnym przestrzeganiu zaleceń, możliwe staje się zrzucenie do pięciu kilogramów w jeden miesiąc – z uwagi na wysoką efektywność, dieta Atkinsa cieszy się sporą popularnością. Warto jednak podkreślić, że cechuje się ona wyjątkowo niską zawartością witamin, stąd jej stosowanie powinno odbywać się z zachowaniem rozsądku i rozważnie.

 

Warto również zwrócić uwagę na linki do innych artykułów: 

szczuplakobieta.pl/african-mango-opinie-cena-gdzie-kupic

szczuplakobieta.pl/jagody-acai-berry-extreme-cena-gdzie-kupic-tabletki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
error: Content is protected !!