African Mango co to jest?

African Mango wymieniane jest jako jeden z najskuteczniejszych suplementów na odchudzanie. Jego skład bazuje na wyciągu z pestek mango afrykańskiego, rosnącego w Kongo, Nigerii, Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz Ugandzie. Jak działa african mango? Czemu zawdzięcza swe unikatowe właściwości odchudzające?

Sekret skuteczności african mango

Suplement odchudzający z mango afrykańskiego to bogactwo składników odżywczych, które regulują wiele fizjologicznych procesów organizmu. Najważniejsze substancje czynne to:

– aminokwasy (m. in. lizyna, tryptofan, walina, metionina, cysteina, fenyloalanina, izoleucyna oraz treonina)
– nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9
– witaminy: C, E, K, D oraz z grupy B
– minerały: wapń, fosfor, magnez, miedź, żelazo, cynk
– polifenole
– błonnik

Taka kompozycja składników odżywczych warunkuje usprawnienie procesów przemiany materii, uzupełnia ewentualne braki dietetyczne towarzyszące procesowi odchudzania oraz dodają witalności. Zapewnia w ten sposób doskonałe samopoczucie i stały przypływ energii.

W jaki sposób african mango odchudza?

Mango afrykańskie dzięki zawartości błonnika na długo warunkuje uczucie sytości. Ponadto hamuje wchłanianie glukozy i tłuszczu z pożywienia, normalizując ich poziom we krwi. Przyczynia się zatem do ograniczenia kaloryczności diety, zapobiega napadom niekontrolowanego podjadania oraz spowalnia rozwój cukrzycy czy miażdżycy – jednych z najczęstszych i najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych.

Ponadto african mango ma wyjątkową właściwość – reguluje poziom tzw. hormonów otyłości, czyli adionektyny i leptyny. Odpowiadają one za funkcjonowanie ośrodka głodu i sytości w mózgu oraz wpływają bezpośrednio na metabolizm tłuszczu. African mango powoduje wzrost poziomu adiponektyny z jednoczesnym obniżeniem stężenia leptyny, co powoduje pobudzenie spalania tkanki tłuszczowej i odkładanie się jej nowych depozytów. Ponadto zapobiega napadowym atakom głodu i niekontrolowanemu podjadaniu.

Odpowiedź na pytanie: “african mango co to jest” nie sprowadza się jedynie do przedstawienia mango afrykańskiego jako suplementu odchudzającego. To preparat o szeroko pojętym, pozytywnym oddziaływaniu na zdrowie. Normalizuje poziom glukozy i cholesterolu we krwi, usprawnia usuwanie nadmiaru wody i toksyn z organizmu oraz reguluje gospodarkę insulinową. Poza efektem odchudzającym, wspomaga zatem oczyszczanie organizmu oraz chroni przed przewlekłymi chorobami cywilizacyjnymi i szkodliwym działaniem wolnych rodników, spowalniając procesy starzenia.