Adipex – czy warto ryzykować swoje zdrowie dla utraty kilku kilogramów?

Adipex lekWiele słyszy się o genialnych dietach cud, podobnie jak preparatach, które mają pomóc schudnąć kilkanaście kilogramów w ciągu miesiąca.

Lekarze alarmują, że jest to niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Ludzie jednak dla szczupłej sylwetki zrobią wiele, nawet jeśli istnieje ryzyko tzw. działań niepożądanych.

Jednym z takich leków jest Adipex. To tabletki odchudzające, które można kupić jedynie na czarnym rynku.

Mimo wszystko, w internecie można znaleźć wiele ogłoszeń o sprzedaży tego specyfiku.

Adipex Retard – jak to działa?

Skład Adipexu nie jest bardzo skomplikowany, gdyż główny składnik stanowi fentermina, a właściwie żywiczan fenterminy.

Opakowanie Adipex Retard

Czysta fentermina stanowi tu 15 mg z 75 mg w jednej tabletce. Trzeba zaznaczyć, że jest ona pochodną amfetaminy i ma do niej bardzo podobne działanie. Niestety więcej informacji na temat jego składu nie sposób znaleźć i to też jest zatrważające.

Ludzie kupują lek tylko i wyłącznie posiłkując się opiniami innych i spektakularnymi metamorfozami prezentowanymi na zdjęciach.

Często się słyszy o modelkach zażywających amfetaminę, która powoduje zniwelowanie właściwie do zera uczucia głodu, gdyż oddziałuje bezpośrednio na mózg, a w szczególności na ośrodek głodu i sytości. Adipex działa podobnie.

Wiele osób twierdzi, że dzięki Adipex Retard uzyskało spektakularne rezultaty. Rzeczywiście badania potwierdzają, że po pierwszym miesiącu stosowania można stracić nawet kilkanaście kilogramów.

Potem jednak nie jest już tak spektakularnie… 

Adipex – co się dzieje w trakcie stosowania?

Już po pierwszych dawkach można odczuć kołatanie serca, czyli tachykardię. Taki stan na dłuższą metę jest niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia.

Podobnie jak w przypadku narkotyków z czasem organizm zaczyna przyzwyczajać się do tej substancji. To powoduje konieczność zwiększenia dawki, aby móc nadal się odchudzać. I tu zaczyna się dramat. Zalecana dawka to jedna tabletka na dobę.

Problemy z sercem po Adipex Retard

Już przy takiej ilości, po kilku dawkach, odczuwa się działania niepożądane. Zaczyna się dosyć prozaicznie, od bólu brzucha. Potem jeszcze dochodzą nudności, wymioty i biegunki. Zwiększenie dawki jest już śmiertelnie niebezpieczne.

Przy braniu standardowej dawki podobnie, jak w przypadku brania pobudzających układ nerwowy narkotyków odczuwa się silny wyrzut adrenaliny.

Można więc powiedzieć, że daje silnego “kopa” przy jednoczesnym braku łaknienia. Nie trzeba być ekspertem by domyślić się, że prowadzi to do wyniszczenia organizmu.

Adipex- poważne powikłania zdrowotne

Tabletki odchudzające Adipex mogą prowadzić do poważnych zaburzeń łaknienia, w tym anoreksji. Bowiem po osiągnięciu efektu i odstawieniu leku chce się utrzymać wagę jak najdłużej.

Dlatego zaczyna się bardzo restrykcyjną dietę, co prowadzi do depresji i ciągłego dążenia do dalszej redukcji wagi.

Zamartwianie się o wagę a stosowanie adipex retardW konsekwencji wpada się w spiralę, z której trudno się wydostać i prowadzi do całkowitego wyniszczenia organizmu.

Wiele osób po zakończeniu kuracji Adipex Retard skarży się na problemy z obniżeniem nastroju i stany depresyjne, których przedtem nigdy nie doświadczyli. Niejednokrotnie muszą być one leczone farmakologicznie przez długie lata.

Już w trakcie zażywania tabletek zaczynają się zadyszki i duszności, a długotrwałe stosowanie prowadzi do nadciśnienia płucnego.

U wcześniej zdrowych osób rozwijają się choroby sercowo-naczyniowe. Pojawiają się objawy przedawkowania jak po zażyciu narkotyków, czyli wahania ciśnienia, halucynacje, a także zaburzenia rytmu serca, a w konsekwencji zanik krążenia i oddechu, który bez natychmiastowej reanimacji prowadzi do zgonu.

Osoby, które są uzależnione, cierpią na nadreaktywność, a także psychozę i bezsenność.

Adipex – czy jest przeznaczony dla osób o dużej nadwadze?

Osoby, które mają wskaźnik BMI powyżej 30, posiadają już znaczną nadwagę. W związku z tym często łapią się drastycznych środków byle tylko zrzucić wagę i poczuć się dobrze we własnej skórze.

Środek zapewnia spalanie i redukcję tkanki tłuszczowej, gdyż znacznie przyspiesza metabolizm. Nie dzieje się to jednak bez kosztów dla zdrowia.

Oczywiście podczas brania tabletek czuje się przypływ energii, jednak potem przychodzi odrętwienie. Do tego tabletki przestają działać na ośrodek głodu i sytości.

W związku z tym organizm znów zaczyna się domagać większej ilości kalorii. To prowadzi do szybkiego efektu jojo.

Co trzeba wiedzieć o Adipex Retard

Nigdy odchudzanie w tempie kilkunastu kilogramów w ciągu miesiąca nie jest zdrowe. Już to powinno dać do myślenia tym, którzy zastanawiają się nad zakupem Adipexu.

Optymalne tempo odchudzania wynosi od 2-4 kg na miesiąc, co daje od 0,5-1 kg tygodniowo. Większa utrata wagi jest niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia.

W połączeniu z ćwiczeniami rzeczywiście można schudnąć nawet kilkanaście kilogramów miesięcznie zażywając Adipex, niemniej jednak jest to prosta droga do uzależnienia od leku, który tak naprawdę można uznać za narkotyk.

Adipex – dlaczego nie warto go brać?

Jeśli nie przekonują kogoś historie związane z wieloma perturbacjami zdrowotnymi, to trzeba powiedzieć, że stosowanie Adipex w Polsce jest nielegalne.

Ze względu na jego działanie Komisja Europejska zakazała jego sprzedaży. Niemniej jednak, w niektórych krajach można nadal go kupić.

Wykorzystują to osoby prowadzące nielegalny handel w sieci. Niestety popyt na te tabletki odchudzające ciągle jest bardzo duży.

Redukcja znacznej ilości kilogramów bez wysiłku przyciąga wiele osób, które lekceważą zakazy i ostrzeżenia lekarzy.

Adipex – a może czarny PR to tylko nagonka?

Oczywiście, jak w przypadku każdego takiego leku pojawiają się teorie spiskowe. Niektórzy twierdzą, że to lobby producentów żywności spowodowało wycofanie Adipexu.

Faktem jest jednak, że wielu lekarzy, także w Polsce odnotowało poważne przypadki przedawkowania tego “cudownego” leku.

Opłakane w skutkach następstwa prowadziły do hospitalizacji lub wielomiesięcznego odwyku. To zatem nie żadna propaganda ani czarny PR, a jedynie troska o zdrowie i życie osób zmagających się z nadwagą.

Zatem podsumowując – nie warto…

Początkowe działanie jest niezwykle zachęcające, jednak towarzyszące braniu tabletek objawy niepożądane skutecznie odstraszają od kontynuowania kuracji odchudzającej w tej formie.

Branie tych tabletek może w najlepszym przypadku całkowicie rozstroić układ pokarmowy, jeśli kuracja zostanie szybko przerwana.

Natomiast dłuższe stosowanie, nie tylko uzależnia, ale prowadzi do całkowitego wyniszczenia organizmu i nieodwracalnych zmian w narządach wewnętrznych.

Jeśli chce się schudnąć, nie można oczekiwać piorunujących efektów po bardzo krótkim czasie, co zawsze zwiastuje wystąpienie Talerz z centymetremproblemów natury zdrowotnej.

Nie jest tajemnicą, że jedynie zbilansowana dieta w połączeniu z ćwiczeniami pozwala na schudnięcie w zdrowy sposób.

Tabletki po odstawieniu, podobnie jak inne tego typu leki, powodują powrót do starych nawyków i efekt jojo.

Jeśli będzie się miało szczęście być może obejdzie się bez poważniejszych perturbacji natury zdrowotnej, jednak trudno jest na to liczyć w przypadku tak silnie działającego leku.

Nie warto ryzykować swojego zdrowia dla utraty kilku kilogramów.

Warto posłuchać rad ekspertów i znaleźć dla siebie zdrową drogę do szczupłej sylwetki, która nie spowoduje wylądowania na izbie przyjęć szpitala bądź oddziału odwykowego.

Pomoże w tym trener personalny i dietetyk, a na pewno nie Adipex.

Adipex – czy warto ryzykować swoje zdrowie dla utraty kilku kilogramów?
3.1 (61.82%) 11 głos[y]

Leave a Reply

Your email address will not be published.